reklama

Máte nového partnera? Tři chyby, které nedělejte!

Každý partnerský vztah má své etapy, které mají vlastní specifika a nástrahy. Mohlo by se zdát, že začátek partnerského vztahu bývá ten nejhezčí a není v tomto období z hlediska vztahové pohody co řešit.

Foto: Thinkstock

Každý partnerský vztah má své etapy, které mají vlastní specifika a nástrahy. Mohlo by se zdát, že začátek partnerského vztahu bývá ten nejhezčí a není v tomto období z hlediska vztahové pohody co řešit.

I na začátku našeho partnerství však můžeme využít určitých metod k tomu, abychom si zajistili pohodu v dalších obdobích našeho společného života.

Na co si tedy dávat hned od začátku pozor a co jsou naše nejčastější chyby v začátcích našeho vztahu?

Činíte příliš brzy zásadní rozhodnutí

Moje klientka Irena se po dvouměsíční známosti odstěhovala ke svému novému příteli a prodala vlastní bydlení. Po půl roce vztahu však zjistila, že partner není vůbec její krevní skupina, navíc se mu hodily její finance získané prodejem bytu. Dnes bydlí v podnájmu a šetří na bydlení nové. Pokud začínáte nový vztah, nežeňte se okamžitě do zásadní životní změny. Počkejte si minimálně rok a vyčkejte, jak se váš nový partner ukáže. Zároveň si vždy, i během vašeho vztahu, ponechte takzvaná zadní vrátka.Vaše nemovitost může zatím vydělávat peníze z pronájmu a v případě potřeby se máte kam vrátit, nemyslíte?

Přizpůsobujete se mu

Kolik znám žen,které jezdí na kole jen kvůli tomu, že cyklistiku miluje jejich partner! Přitom je kolo vůbec nebaví a raději by šly na volejbal nebo si doma četly. Máme tendenci se novému partnerovi přizpůsobovat jen proto, abychom jej neztratily, přitom tím popíráme sami sebe. Ve vztahu se tak dříve či později přestaneme cítit dobře a začneme to i dávat najevo našim protějškům.  Buďte tedy ve vztahu vždy svá a přirozená. Buď vás bude milovat takovou jaká jste, nebo se ve vztahu stejně nebudete ani jeden cítit dobře.

Tolerujete nedostatek sexuální chemie

Je hodný, milý, pozorný a finančně zajištěný. Mnoho žen zatleská a raduje se. Pokud vám funguje i sexuální chemie, zaraduje se i vztahový poradce :-) Pokud zde však ona přitažlivost nefunguje, nemá smysl si namlouvat, že budete ve vztahu šťastná. Každý z nás touží po intimním soužití a dotycích, které jsou nám příjemné. A když své sexuální uspokojení nenajdete ve vašem vztahu, budete jej automaticky, dříve či později, hledat mimo vztah.

Využijte začátku vaší nové lásky a rozpoznejte, zda je pro vás partner ten pravý pro život. Sice si nyní můžete užívat, pokud ale budete tolerovat vaši partnerskou nekompatibilitu, do budoucna váš čeká akorát trápení, anebo zbytečný bolestivý rozchod.

--------------------------------------------------------------------------------

Seznamka online - už jste jí vyzkoušeli?

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama