reklama

Chcete vztah? Tohle na prvním rande neříkejte

Samý začátek vztahu je velmi citlivý. Zatímco po několika měsících nebo letech můžete říct téměř jakoukoli hloupost, na začátku stačí jedna špatná věta a je konec.

Foto: New Yorker

Samý začátek vztahu je velmi citlivý. Zatímco po několika měsících nebo letech můžete říct téměř jakoukoli hloupost, a bude vám odpuštěno, jenže na začátku stačí jedna špatná věta a je konec ještě dřív, než vůbec stačilo něco začít.

Nedávno jsme vám ukazovali, jaké nejhorší věty říkají podle jednoho průzkumu muži i ženy, když chtějí někoho sbalit. Teď pokročíme dál - pokud už se zadařilo a nechala jste se od někoho zajímavého sbalit, případně jste ho sbalila sama, nezkazte si to na jednom z prvních rande nějakou hloupou větou.

Pro jistotu alespoň na nějaký čas ze svého slovníku vymažte následující:

 • "Kolik bys chtěl dětí?" Po této otázce se většina mužů vypaří jako pára nad hrncem, nebo se sice v tu chvíli budou tvářit jakoby nic, ale buďte si jistá, že pravděpodobně už nezavolá.
 • "Kolik peněz vyděláváš?" To je o něco lepší než ten první dotaz, protože spousta mužů v tom bude vidět jen možnost ke zvýšení ega a ráda se pochlubí, ale ti ostatní by vás okamžitě mohli začít považovat za zlatokopku, která hledá, kdo by ji živil.
 • "Tak ráda bych se zamilovala!" I kdyby to byla pravda, nemusí přece vůbec vědět, jak jste zoufalá, nebo jak moc toužíte po lásce. Pravděpodobně pak totiž začne dělat všechno proto, abyste se nezamilovala právě do něj.
 • "Vadilo by ti, kdybych vzala ten telefon?" Vás by přece také naštvalo, kdyby se na prvním rande s někým vykecával po telefonu a vás nechal se nudit. Muži sice nejsou takové citlivky jako my ženy, ale přesto ho to může naštvat. Dnes chce být pro vás prostě jedinečný a jediný, tak to pochopte.
 • "Sem jsme často chodili s mým bývalým, mám to tady moc ráda." To trochu zní, jakobyste tu teď raději seděla s někým jiným, a také to zavání tím, že místo abyste se nechala okouzlit novým objevem, budete celý večer vzpomínat, co všechno jste tu už zažila.
 • "Proč jsi vlastně pořád single?" Tahle otázka může přijít, ale teprve až se skutečně poznáte a strávíte spolu nějaký čas, získáte vzájemnou důvěru... A to všechno na prvním rande rozhodně nestihnete, takže ho zbytečně neuvádějte do rozpaků.
 • "Proč se rozpadl tvůj poslední vztah?" Viz výše.
 • "Můj bývalý je totální šílenec." Pokud mu svěříte, že byl váš minulý vztah šílený, bude mít automaticky strach, jestli nejste šílená i vy, přestože vy jste to hodila na ex-partnera. A co víc - vy snad chcete na prvním rande slyšet něco o jeho bývalých ženách?
 • "Neměla jsem sex celou věčnost!" Tahle věta z vás rovněž učiní zoufalku, která by momentálně šla snad s každým, kdo projeví trochu zájmu. A to přece nechcete, ne?
 • "Takhle se oblékáš vždycky?" Ať už tím chcete zjistit, jestli se kvůli vám vyšňořil nebo jestli mu to takhle sluší, i když jde vynést odpadky, jistojistě to pochopí tak, že si o něm myslíte, že vypadá jako magor a při první příležitosti budete chtít jeho styl změnit. I kdyby to byla pravda, nestrašte ho tím hned na prvním rande.
 • "Můj psychoterapeut říká, že mám problémy s navazováním hlubších vztahů." Ať už psychoterapeut říká cokoli, není moc bezpečné se o jeho existenci na prvním rande zmiňovat. Není samozřejmě špatné, že tam chodíte, ale svému vyvolenému se s tím svěřte, terpve až bude ve fázi, kdy vás zná a pochopí všechny důvody, proč tam chodíte.
 • "Ty nejíš maso? To musí být strašné." Neshazujte jeho hodnoty, zásady nebo záliby. On vám pravděpodobně také nebude nadávat kvůli tomu, že musíte mít burger alespoň jednou týdně. A pokud ano, možná byste se měla poohlédnout po někom jiném...

Zdroj: marieclaire.com

--------------------------------------------------------------------------------

Co o lásce řekli slavní?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Okořeňte svůj sexuální život: Co ještě vyzkoušet?

Hledáte partnera na internetu? Víme, na co si dát pozor

Kojení pro dospělé: Zvrácená móda nebo zdravá léčba?

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama