reklama

Prevence rozchodu existuje. Tyto věci vám zachrání manželství, nestojí ani korunu

Vstupujeme-li do manželství, automaticky předpokládáme, že je to navždy. Často se ale vznášíme na pomyslném obláčku a následný střet s realitou všedního dne nás dříve či později postaví na nohy. Co dělat pro to, aby se kouzlo partnerského vztahu zachovalo a rozpad manželství nehrozil?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Téměř každé druhé manželství končí rozvodem, přestože se za poslední roky možná blýská na lepší časy. I tak je "doba trvanlivosti" manželského svazku na pováženou a otázkou zůstává, proč se ve 21. století tolik párů nakonec rozchází. 

  Mít jeden pro druhého čas je v manželství důležitější než mít peníze. - Hans-Christian Oeser, překladatel k citátu, žena

Svou roli tu jistě hraje i moderní "single" trend a otevírající se možnost umělého oplodnění i bez stálého partnera. Přesto - vstoupíte-li do manželství, máte s největší pravděpodobností snahu udržet si funkční vztah a později i klasický rodinný model. 

Co můžete udělat pro to, aby vaše manželství vydrželo a nevyprchala z něj energie? V naší grafice najdete několik tipů, které stojí minimálně za zkoušku.

reklama
reklama
reklama