reklama
 

10 znamení, podle nichž poznáte, že s vámi muž flirtuje

Jak poznat, jestli o vás váš vysněný muž stojí, nebo se vám to jen zdá?

Foto: Isifa/Thinkstock

Máte někdy pocit, že s vámi nějaký muž flirtuje, jenže když přistoupíte na jeho hru, zjistíte, že vlastně vůbec zájem nemá? Anebo naopak si myslíte, že o vás někdo nestojí, a až zkušenější nebo všímavější kamarádka vás musí upozornit, že po vás naopak zcela jistě "jde"?

Aby se žádná z nás příště neztrapnila, nebo nepromeškala možná osudovou lásku, přinášíme přehled těch nejjasnějších znamení, která mluví jasně. Berte je ale spíš jako inspiraci. Přece jen každý člověk je jiný, a muž klidně mohou být ještě natvrdlejší než my a dávat zájem najevo tím nejšílenějším způsobem, který by neprokoukl ani Barney z Jak jsem poznal vaši matku.

1) Hezky se směje

Jestliže se na vás někdo bezdůvodně směje, aniž by to byl číšník čekající na spropitné či podřízený čekající na povýšení, je to vždy dobré znamení. Jednoznačně to znamená, že jste ho zaujala, připadáte mu zajímavá a asi by se o vás rád dověděl něco víc. Úsměv oplaťte, a pokud se vám dotyčný líbí, klidně začněte konverzaci. Zbytek už ale nechte na něm.

2) Je nervózní

Pokud zaznamenáte, že se nějaký muž chová jinak, když jste v jeho blízkosti, buď vás nesnáší anebo se mu líbíte. Pozorujte, jestli znervózní, začne mluvit méně nebo naopak více, častěji se přeříkává, padají mu věci z rukou, nebo se snad dokonce lehce začervená, když s vámi mluví.

3) Dívá se

Přestože se sotva znáte, nebo vás dokonce ještě nikdo ani neseznámil, on se vám dívá do očí. To je velmi jasná forma řeči těla, která říká, že dotyčného zajímáte. Využijte toho. Tedy až poté, co se váš oční kontakt bude několikrát opakovat, nebo bude podezřele dlouhý. Zase nedělejte z komára velblouda a nestartujte po první zběžném pohledu. Také si vás mohl s někým splést, tak se jen dívá, jestli jste to vy nebo ne.

4) Dělá to, co vy

Dělají to jako muži, tak ženy. Když se nám někdo líbí, nevědomky napodobujeme jeho pohyby a gesta. Když se smějete, směje se taky? Když se napijete, napije se taky? 

5) Má ruce v bok

Tím, že se před vás postaví a dá si ruce v bok, případně do kapes, nebo zavěsí palce do poutek na pásek, dává tím najevo, že je sebevědomý, a také to může znamenat, že vás hodlá sbalit.

6) Dotknul se vás

Tak jistě, letmé doteky, to je skoro jistota. Muži si většinou dávají velký pozor, aby se žen, o které nestojí, nedotkli ani omylem. Nezapomeňte ale, že někdy se to opravdu omylem stane, takže pokud o vás zavadí rukáv jeho košile, asi to zatím nic neznamená.

7) Naklání hlavu

Pozorujte, jak naklání hlavu, když mu něco vykládáte. Jestli s ní pohne směrem k vám, znamená to, že vás opravdu poslouchá a zajímá ho, co si myslíte, nebo co mu chcete říct.

8) Pohybuje očima

Oči nás dost často vůbec neposlouchají. I když se chceme tvářit, že někoho napjatě posloucháme, oči to nevydrží a těkají jinam. A zase naopak.

9) Vytahuje obočí

Pokud s vámi mluví muž, který o vás stojí, dost možná má během hovoru trochu nadzvednuté obočí, v podstatě jakoby se něčemu divil nebo žasnul. Ale znamená to jen, že si užívá, že s vámi mluví a zajímá ho to.

10) Vrtí se

Pokud se neustále ošívá, pravděpodobně je ze setkání nebo z rozhovoru s vámi lehce nervózní a nechce to zkazit. A nebo má za chvíli důležitou schůzku, vy ho zdržujete a on má strach, že to nestihne...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 věcí, které byste měli umět oželet

Muži v depresi: Proč ji mají čím dál častěji?

Podle čeho poznáte, že jste dobrá v posteli?

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama