reklama

5 originálních dárků pro novorozence

Narodí se u vás v rodině nebo vašim přátelům miminko a vy nevíte, jakým dárkem ho přivítat na svět?

Foto: iStock

Chcete něco originálnějšího, než je dudlík nebo dupačky? Nabízíme tipy na pět originálních dárků, které můžete malému človíčkovi a jeho rodičům pořídit.

Mince do kolébky

V posledních době opět ožívá téměř zapomenutá tradice oblíbená už v době renesance - novorozenému miminku věnovat minci do kolébky. Přejí mu tím do života blahobyt a štěstí. Česká mincovna usiluje, aby se na tuto tradici nezapomnělo, a tak několik let razí mince k narození miminka. Babičky a dědečkové většinou volí zlatý dukát, cenově přívětivější stříbrný tolar pak často kupují tetičky a strýčkové. Na tyto mince lze vyrýt osobní věnování. Součástí je i dárkové balení s možností vepsání různých údajů o miminku, jako jsou datum narození, míry, váha apod.

Genoklenot

Podarujte rodiče miminka jedinečnou genetickou informací dítěte - pořiďte jim genoklenot. Budou tak mít své geny stále na očích. Česká biotechnologická společnost, která před pěti lety přinesla DNA testování genetického původu předků, představuje nový druh individualizovaného výtvarného umění: ze vzorku slin zadavatele je získán DNA profil, a ten je zapracován do ručně vyráběného korálkového šperku - náhrdelníku nebo náramku. Korálky v něm jsou za sebou ve stejném pořadí jako sekvence aminokyselin v DNA konkrétního jedince. Jde o šperk 21. století, který spojuje krásu křišťálů Swarovski s nejmodernější biotechnologií.

Baby otisky a odlitky

Možnost uchovat si autentickou vzpomínku na miniaturní nožičky nebo ručičky miminka určitě nadchne každého rodiče. Odlévací sady umožňují 3D otisky a jsou v prodeji i s rámečkem, v němž lze výsledek vystavit.

Dětská znaková řeč

Program učí děti jednoduché znaky, které jim umožní komunikaci s rodiči a ostatními lidmi, kteří o ně pečují. Jednotlivé znaky, které se děti naučí, představují buď samostatná slova, nebo jednoduché pojmy. Dítě tak může rodičům sdělit nejdůležitější věci, ještě před tím, než začne mluvit. 

Kurz vaničkování

Vaničkování je určeno pro děti od šesti týdnů, které ještě nechodí plavat do bazénu. Jedná se o pohybovou aktivitu, která pomáhá jejich správnému vývoji. Pohyb ve vodě podporuje psychomotorický vývoj dětí a posiluje dětský imunitní systém. Na kurz může chodit s miminkem i tatínek, maminka si aspoň trochu odpočine.

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama