reklama

Neumím být sama. Jdu ze vztahu do vztahu

Je lepší jít ze vztahu do vztahu a neztrácet čas, nebo je fajn žít po rozchodu nějaký čas o samotě?

Foto: Isifa/Thinkstock

Včera jsme měly velmi zajímavou debatu o vztazích s mou vlastní sestrou. Rozešla se totiž s přítelem a teď má v plánu být pěkně dlouho sama. Prý by nezvládla hned objímat někoho jiného, potřebuje mít mezi vztahy pauzu. Zatímco já to mám přesně naopak.

Zatím se mi nikdy nestalo, že by se ihned po ukončení jednoho vztahu neobjevil někdo jiný. Někdy jsem někoho vyhledávala cíleně, abych rychle zapomněla na rozchod, který nebyl z mé strany. Jindy jsem opravdu náhodou hned někoho zajímavého potkala.

Neztrácím čas

A nebudu vám lhát, stalo se mi i to, že jsem se kvůli někomu jinému s tím stávajícím rozešla. Díky tomu všemu jsem nikdy nebyla ani chvíli sama a připadá mi to tak vlastně lepší. Vím, že jako single bych každý rozchod rozpitvávala, byla z něho zbytečně dlouho smutná, ztrácela bych tím čas, a možná bych i dělala hlouposti a napadalo by mě, jestli se k dotyčnému nemám vrátit.

Takhle rovnou začnu nový život, nezdržuju se, žiju dál, nenudím se a jsem brzy zase šťastná. Ale třeba právě moje sestra tohle nechápe. Říká, že je to strašně nefér vůči těm mužům, a že kvůli mé neschopnosti být sama jsem i s někým, s kým bych třeba za normálních okolností nikdy být nechtěla.

Mám je odmítat?

Nesouhlasím s ní. Jasně, že některé mé vztahy trvaly jen pár měsíců, ale přesto jsem ráda, že se staly. Každý z nich mi něco dal, v něčem mě poučil.

Vlastně ani moc nevím, jak bych to v praxi měla podle sestry dělat jinak. To mám ty muže, kteří se kolem mě motají odmítat, když jsem single a líbí se mi? Jen tak ze zásady? Vždyť přece ve vztahu je vždycky větší zábava než mimo něj, takže nestojím o to být rok sama.

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE >>

Sestra říká, že se nenudí. Že má čas sama na sebe a místo s partnerem podniká všechno možné s kamarádkami. No to je sice fajn, ale pak přijde domů do prázdného bytu a lehne si do prázdné postele.

Takže si trvám na tom, že je mnohem lepší jít ze vtzahu do vztahu, než ztrácet čas žitím o samotě. Najít toho pravého partnera na celý život je přece tak těžké a ona tomu vůbec nejde naproti!

Čtenářka Lenka

Co si o tom myslíte vy?

Souhlasíte s dopisem naší čtenářky, anebo si spíš myslíte, že má pravdu její sestra? Je podle vás lepší být po rozchodu na chvíli sama a potencionální partnery nějakou dobu odmítat? Jak to máte vy osobně? Můžete o sobě říct, že patříte k jedné nebo druhé kategorii, anebo to máte spíš jak kdy?

Podobné téma bude také námětem dnešního pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nehodlám jen uklízet a vařit. A proto jsem stále single

Psychologie na záchodě: Za zácpu může vaše povaha

Půjčila jsem nejlepší kamarádce 10 000 Kč. Chyba!

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama