reklama

Ideální pár: Žena musí být mladší a chytřejší než muž

Vědci zjistili, jaký typ lidí by se měl dát dohromady, aby jim vztah vydržel.

Foto: Isifa/Thinkstock

Muži by si měli brát ženy, které jsou chytřejší než oni a také alespoň o pět let mladší. To je podle vědců nejlepší záruka toho, že budou mít šťastný vztah, který vydrží dlouho.

Odborný časopis European Journal of Operational Research publikoval studii britských vědců, jejímž cílem bylo najít ideální pár. Našli tisíc párů, které jsou v manželství či ve vážném vztahu minimálně pět let, a pokoušeli se najít jejich společné znaky.

Na věku a vzdělání záleží

Zjistili, že v těchto pevných vztazích je žena nejčastěji alespoň o pět let mladší než muž a zároveň má vyšší vzdělání.

Uznávají sice, že si člověk životního partnera vybírá podle společných zájmů, názorů na život, podle vzhledu nebo podle původu, ale zároveň upozorňují, že pokud se budeme stejně tak soustředit i na věk a dosažené vzdělání, můžeme tím výrazně omezit rozvodovost.

Rozvod rozhoduje?

Dalším důležitým poznatkem, který objevili, je fakt, že pokud je některý z partnerů už rozvedený, jakýkoli jeho další vztah má menší pravděpodobnost, že vydrží dlouho. Na druhou stranu pokud se dají dohromady lidé, kteří jsou oba rozvedení, šance se zase naopak zvyšují.

Zkuste se schválně zamyslet nad svými vztahy a vzpomeňte si na ty nejdelší - nenesly náhodou znaky, které popisuje výše zmíněná studie? Případně se porozhlédněte ve svém okolí nebo třeba ve světě celebrit.

Čtěte také: George Clooney se oženil. Kdo je jeho mladá manželka?

Zdá se totiž, že na tom skutečně něco bude. Podívejte se třeba na George Clooneyho a jeho novomanželku Amal. Stejně dobře to už dlouhá léta klape sedmdesátiletému Michaelu Douglasovi a pětačtyřicetileté Catherine Zeta-Jones. Párem snů se zdá být i Beyonce a Jay-Z, který je o 11 let starší než ona.

A co vy?

Jste mladší než váš partner? A máte vyšší, nižší, nebo stejné vzdělání jako on? A souhlasíte, že věk a vzdělání mohou výrazně ovlivňovat kvalitu a trvanlivost vztahu?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak to zařídit, aby vás muži zbožňovali? Návod od muže

Chodíte s výrazně starším mužem? Tohle vás čeká

6 věcí, které dělají nešťastné ženy. Týká se to i vás?

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama