reklama

Hledáte partnera na internetu? Víme, na co si dát pozor

Hledáte partnera na internetu? Podívejte se, na co si dát pozor a jak nenaletět podvodníkovi.

Foto: Thinkstock

Na hledání partnera přes internet není nic špatného. Kde se dnes nejlépe seznámit? Máte-li problém komunikovat s mužem přímo, je virtuální svět to pravé. Jak najít lásku na celý život a přitom nenaletět?

Najít kamaráda, lásku, manžela na internetu je možné. Je to trochu mravenčí práce, která s sebou přináší i řadu zklamání, ale jak se říká, risk je zisk. Podívejte se, na co si dát při seznamování pozor.

Vše se děje v anonymní rovině

Ať už si hledáte partnera přes inzerát nebo na internetových seznamkách, musíte být opatrní ve všech směrech. Jelikož je možné si vytvořit jakýkoliv profil či o sobě v krátkém textu tvrdit cokoliv, skrývá se za podivnými jmény celá řada podvodnic a podvodníků, které baví si s lidmi zahrávat v té nejhorší možné rovině, citové!

8 pravidel při seznamování na internetu

Pravidlo č. 1: Jak poznat placené služby

V první řadě se vyvarujte příliš svůdným až erotickým nabídkám. Za podobnými inzeráty a texty se většinou skrývají ženy či muži, kteří si ve finále nechávají za své služby zaplatit. Jak takovou nabídku odlišit? Nijak se netají s telefonním číslem.

Čtěte také: Ověřené rady, jak se úspěšně seznámit přes internet

Nabídka placených služeb se dá rozpoznat už na první pohled. Většinou jde o dobře vypracovaný profil či dokonale poskládaný inzerát, který je stylisticky upravený. Působí profesionálně a velmi draze. Na takové si dejte určitě pozor.

Pravidlo č. 2: Nikdy nesdělujte telefonní číslo

I když je vám osoba na internetu maximálně sympatická, rozhodně jí nedávejte své telefonní číslo hned první den vašeho dopisování.

Pravidlo č. 3: Neposílejte své intimní fotografie

Máte pocit, že člověka na druhém konci milujete a přitažlivost už začala fungovat? I kdybyste se sebevíc nedokázali ovládat a váš rozhovor by sklouznul do sexuální roviny, nikdy neposílejte své intimní fotografie. Nevíte, kdo sedí za počítačem a jak s lechtivými fotkami naloží.

Pravidlo č. 4: Nevěřte všemu, co vám povídá

Našli jste na internetu dokonalého partnera, který je finančně zajištěný, touží po rodině a ještě ke všemu je to vysoký fešák s modrýma očima? Omyl, klidně se z něj může vyklubat plešatý ženáč, který by rád našel naivní bokovku. Ověřit si pravdivost jejich slov je těžké a většinou si to žádá osobní schůzky a dostatek času. Ale zkuste se řídit pravidlem: Nevěřit všemu, co říká!

Pravidlo č. 5: Pozor na osobní údaje

Netvrdíme, že každý na druhé straně je úchyl, ale lhářů a podvodníků se najde spoustu. Protože toho, s kým si píšete dobře neznáte, neprozrazujte jim své osobní údaje. Určitě se nechlubte s tím, kde přesně pracujete a zapomeňte na to, že byste mohli prozradit sovou adresu. Křestní jméno musí stačit! 

Pravidlo č. 6: Dobře se poznejte

Nechoďte hned po prvních mailech či chatech na schůzku. Dejte si načas. Třeba včas odhalíte, jaký charakter se na druhém konci ukrývá.

Pravidlo č. 7: Rande na veřejném místě

Už vám nestačí jen virtuální dopisování a dotyčný na druhém konci je prostě okouzlující? Pokud se chcete sejít osobně, rozhodně volte schůzku na veřejném místě. V žádném případě si svou novou internetovou lásku nezvěte hned domů a ani nechoďte vy k němu. Nejlepší jsou kavárny v centru města. V neposlední řadě dejte někomu vědět, kam jdete a s kým.

Pravidlo č. 8: Důvěřuj, ale prověřuj

Při první schůzce se zeptejte na nějakou maličkost, detail, o kterém jste si psali. Tak si ověříte, že se skutečně jedná o osobu z vašich mailů a chatů a jeho kamaráda.

Na závěr:

Chce to nadhled, obezřetnost, důkladnější počáteční komunikaci a neočekávat hned dokonalou lásku na celý život. Do ničeho se nenechte tlačit, a když se vám dotyčný na první schůzce nelíbí, setkání okamžitě ukončete.

Náš tip: Praktikuji sex po internetu: A je to vůbec nevěra?

Vypadá to, že vás od internetového seznamování chceme spíše odradit? V žádném případě. Určitě to stojí za vyzkoušení, jen buďte hodně opatrní a po nevydařených pokusech neházejte flintu do žita. Třeba to klapne příště.

Máte i vy zkušenosti se seznamováním na internetu nebo přes inzerát? Naletěli jste někdy nějakému podvodníkovi či lhářce? Má podle vás takové seznamování smysl? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nový občanský zákoník: Podělíte se o peníze se strýcem?

Jak levně vyčistit připálenou žehličku?

Jak udělat z muže kutila? Předstírejte nešikovnost


Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama