reklama

Hádka s partnerem zvyšuje riziko nehod, zjistil výzkum

Po hádce s partnerem rozhodně neřiďte! Dokázal to i průzkum ve Velké Británii

Hádka
Hádka | Foto: Guardian

Sedáte-li za volant po hádce s partnerem, zvyšuje se pravděpodobnost, že zapříčiníte dopravní nehodu. Vyplývá to z průzkumu pojišťovny MORE THAN, sesterské společnosti DIRECT Pojišťovny, jenž proběhl mezi řidiči ve Velké Británii. Více než třetina (36%) respondentů totiž uvedla, že těsně po hádce věnují méně pozornosti řízení, zatímco dalších 19% přiznává, že po partnerské rozepři řídí roztěkaně. DIRECT Pojišťovna proto řidičům přináší návod, jak se účinně po hádce rozptýlit a snížit tak riziko nehody.

 

„Je naprosto zásadní, aby řidiči pochopili, jaké závažné nebo dokonce smrtelné následky může mít usednutí za volant ve stavu silného emocionálního rozrušení. Po vášnivé hádce s partnerem se můžeme cítit stresovaní a nesoustředění, což samozřejmě ovlivňuje naše řidičské schopnosti," interpretuje výsledky průzkumu Kateřina Krásová, tisková mluvčí DIRECT Pojišťovny.

Podle ní v případě, že je řidič vystaven jízlivým poznámkám, měl by řídit až za deset minut, při vášnivé výměně názorů ještě o pět minut později. Ostrá výměna slov by měla znamenat půlhodinovou přestávku a výbuch vzteku minimálně hodinovou. Přestávky by měly být prokládány hlubokými výdechy a nádechy v případě lehčího rozptýlení, případně "uklidňujícími" telefonáty s kamarády či dodatečným si vysvětlením věci s dotyčnou osobou v případě emotivnějších konfliktů.

Průzkum pro pojišťovnu MORE THAN provedla společnost The Survey Shop and Opinium Research v březnu 2010. Průzkum byl prováděn u 1 183 respondentů - britských řidičů, kteří se dostávají do mileneckých hádek.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama