reklama

Chcete být šťastná? Buďte trochu egoistka!

Nelíbí se vám, jakou máte práci a nejste spokojená sama se sebou? Nevíte, jak změnit vše, co ve vašem životě nefunguje? Někdy stačí změnit své životní postoje, které nás drží ve starých vzorcích našeho chování.

Foto: Zdenka Tomis, Profimedia.cz

Nelíbí se vám, jakou máte práci a nejste spokojená sama se sebou? Nevíte, jak změnit vše, co ve vašem životě nefunguje? Někdy stačí změnit své životní postoje, které nás drží ve starých vzorcích našeho chování.

Pojďme se podívat na životní postoje, které nás nejčastěji brzdí, a zkusme již dnes začít přemýšlet novým způsobem.

Nebuďte negativní

Jsme specialisté na stěžování si na naše okolí, stát, politiky, partnery, rodiče, děti. Přitom to není naše okolí, které utváří naše životní štěstí. Jsme to pouze my, kdo vytváří své životní štěstí a máme svůj dobrý pocit pouze ve svých rukou. Pokud se chcete mít dobře, zakažte si věčné nadávání a negace.

Začněte přemýšlet nad tím, jak se ke svým tužbám dostat, a jak změnit současné podmínky vašeho života. Buďte tedy v maximální míře pozitivní a kdykoliv přijde nadávka či negace, otočte ji ve váš prospěch. Nepoužívejte negativní slova a věty jako: "To nikdy nedokážu" nebo "Všechno je nanic".

Přestaňte se přizpůsobovat

Jako děti jsme přesně věděli, co nás baví a kým chceme v dospělosti být. Naše sny a touhy však postupně rozbili naši rodiče, učitelé, partneři a společnost. Odpojili jsme se postupně od sebe samotných a našich tužeb, nyní jen roboticky vykonáváme to, co nám bylo doporučeno nebo se od nás očekává.

Pokud chcete být šťastná, skoncujte s přizpůsobováním se a začněte naslouchat sobě samotné. Jaká chcete ve skutečnosti být? Jaké sny máte v oblasti vaší práce, partnerství nebo zdraví, oblékání? Napojte se znovu na své dětské tužby a zapněte tlačítko "intuice". Jen tak se můžete sama se sebou cítit šťastná.

Mějte se ráda

Jak chcete dosáhnout životního štěstí, když si uvnitř sebe myslíte, že si jej ani nezasloužíte? Nízká sebeláska trápí většinu z nás a na vnitřní kritiku jsme specialisté. Když neviníme okolí, viníme sebe za každý přešlap a sebemenší chybu.

Přijměte sebe i s nedokonalostmi a odpusťte si svoje chyby, poučte se z nich. Každý úspěšný zažil neúspěch, jen se s ním naučil pracovat a využil jej pro svůj růst. Ode dneška se budete učit mít v sobě nejlepší kamarádku a začnete se k sobě chovat citlivěji než doposud.

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama