reklama

Vystup si s tím řvoucím spratkem z tramvaje!

Nechcete mít dítě? Já také ne. Cítíte se nesví ve společnosti posedlé vyráběním dětí? Nezajímají vás plínky a dudlíky ani úroveň školek v místě bydliště? Čtěte dál! Třeba o tom, jak si poradit s cizím řvoucím batoletem v přeplněné tramvaji.

Foto: IsifaIThinkstock

Nechcete mít dítě? Já také ne. Cítíte se nesví ve společnosti posedlé vyráběním dětí? Nezajímají vás plínky a dudlíky, ani úroveň školek v místě bydliště? Čtěte dál!

Tato stránka poskytuje prostor, kde můžete svobodně vyjádřit a ventilovat svoje emoce, aniž by vás někdo kritizoval nebo moralizoval.

Tak vítá čtenáře česká stránka klubu programově bezdětných lidí zvaného No kidding. Někteří jeho členové děti milují, jiní je nemohou vystát, další k nim zaujímají neutrální postoj. Všichni však mají jasno v jednom: Doma děti rozhodně nechtějí!

Dítě a městská hromadná

Konkrétní názory se potom tříbí v situacích, kdy tečou lidem nervy i bez mimin. Třeba ve špičce v městské hromadné dopravě... Kolegyni Markétu zaujala před několika lety na webu No kidding diskuse na téma rodič, dítě a dopravní prostředky. Otázka byla položena jasně: Pokud miminko (na webu nazývané též fakan nebo spratek) pláče, měla by s ním matka (na webu zvaná kráva, debilka či děloha) vystoupit, aby neobtěžovala spolucestující? Tady jsou názory diskutujících:

  • Ty ženské jsou prostě vymaštěné a vůbec se neumí chovat. Pamatuju, že když moje mladší sestra začala v tramvaji plakat, tak jsme prostě vystoupily a šly pěšky. A dneska? Ženská tam s úsměvem sedí s vřeštícím fakanem, a když dostane vynadáno, může se pominout.
  • Já už takovou matku vícekrát z tramvaje vykázala. S různými úspěchy. Když odmítnou vystoupit, tak na ně alespoň křičím. Většinou na mě celá tramvaj kouká jako bych byla bůhvíco špatného, ale jednou jsem sklidila i aplaus. Jindy jsem zase zastavila tramvaj v dopravní špičce a lidi, místo aby vykopali tu debilku s děckem, tak se začali navážet do mě. Ale vždycky je dobré tyhle krávy seřvat. Taky je velmi efektní jim plivnout do obličeje, nebo vykopnout proti obličeji dotyčného dítěte.
  • Na tohle téma jsem debatovala s nějakými dělohami a ču*áky a očividně mají dojem, že oni mají právo obtěžovat okolí, a že je to jeho chyba, když nedovedu nějaké to obtěžování ignorovat.
  • Trošku mi to vadí, ale dospělý, když má blbou náladu, tak se šklebí. Děti prostě pláčou. Rozhodně bych se řvoucím děckem nevystupovala. Když je pláč pro někoho nepřekonatelný, ať vystoupí on.
  • Záleží na tom, jak velké dítě řve. Pokud jde o vztekání pětiletého spratečka, tak ať si vystoupí maminka. Když řve mimino, chápu a toleruji.

Web se změnil

Takové reakce zachytila kolegyně na webu před několika lety. Dnes je to trochu jiné. Podobné příspěvky na webu nenajdete a chatová diskuse je přístupná pouze po registraci. Zato hned v úvodu narazíte na upozornění: "Tyto stránky jsou o diskusi a seznámení mezi dobrovolně bezdětnými, nikoliv o nenávisti k dětem a rodičům. Pokud tady něco takového hledáte na základě nepochopení a pokroucených informací, hledáte marně. Rovněž tady není prostor pro napadání bezdětných a prosazování negativních názorů na ně. Majitelka těchto stránek si váží dobrých rodičů, vlastních i ostatních. Názory ostatních přispěvatelů se mohou lišit od jejích, neprovádí cenzuru s výjimkou příspěvků hrubých a sprostých, napadajících dobrovolně bezdětné a propopulačně demagogické propagandy."

Kdo jsou No kidding?

Dobrovolný neziskový společenský klub pro dospělé jednotlivce a páry, kteří celkem z jakéhokoliv důvodu nemají děti. Spolek byl založen v roce 1984 v kanadském Vancouveru. Sdružuje bezdětné lidi z celého světa, kteří zakládají místní kluby. K těm patří i již citovaný pražský.

Jaký je váš názor na cizí děti, které obtěžují okolí? Měla by si maminka se řvoucím dítětem opravdu vystoupit z prostředku MHD? Kde je věková hranice mezi tolerovatelným miminkem a ječícím spratkem? Jak se vůbec zachovat, když má dítě na veřejnosti hysterický záchvat? O tom můžete diskutovat pod článkem a hlasovat v anketě.

zdroj: nokidding.webovastranka.cz, members.shaw.ca

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama