reklama
 

5 typů mužů, kterým je lepší se vyhnout

Znáte takové ty motivační články pro muže: ”XXX typů žen, o které byste neměli okem zavadit?” Většinou tam bývají kategorie: zlatokopka, hysterka, vdavekchtivá, závislá a v poslední době i nezávislá. Jak je to u mužů?

Foto: iStock

Na základě vlastních životních zkušeností a zkušeností svých kamarádek, přítelkyň a známých, jsem sestavila takový seznam ze života, který se možná někomu může hodit.

Už delší dobu jsem o tomto tématu přemýšlela… A pak jsem na jedné školkové party potkala šest matek se svými šesti dětmi. Brzy vyšlo najevo, že ve věku 35+ je jen jedna šťastně rodinně zadaná, ostatní jsou rozvedené, v odluce, opuštěné partnerem již v těhotenství nebo žijící s tatínkem dítěte v jedné domácnosti, ale každý svým životem.

Ze všech příběhů kolem mě by se zhruba dalo vyhodnotit, s jakými muži to nedotáhnete ani k výročí kožené svatby:

1) Zbabělec

Rozjezdy mu jdou. V čase zamilovanosti má velkorysé a velkolepé vize. V praxi každodennosti vás nechá ve všem ve štychu. Najednou se přestává na různé hurá akce cítit. Často obrací s tím, že neřekl to, co řekl. Uvěří svým lžím a výmyslům a vy nabudete pocit, že se vám to zdá nebo že jste vy ta ujetá.

2) Maminčin mazánek

Synáček své matky, který se nikdy nedovyvinul v muže, je velmi náročný případ a vina je do velké míry právě na matce. Nicméně, čtyřiceti- až padesátiletý chlap už přece jen měl pár let na to, aby na sobě zapracoval. Myslí si, že si může dělat, co chce, a vy mu všechno omluvíte jako jeho matka. Když to neuděláte vy, stejně to udělá jeho matka, která vás zprdne, jak krutopřísně jste se k Vaškovi zase zachovala.

3) Mnoho povyku pro nic

Předchází ho hlavně jeho pověst. Ale i ta má velkou energii. Nemusíte ho ani vidět a už víte, že je to borec. Kdyby udělal cokoliv, je to king. Hlavně si to o sobě myslí, tím jak žije ve vlastní legendě, což nikdy není dobré. Ohromí, ošarmí, ale je to solitér na baterky. Na takového muže je nejlepší se jen dívat, ale nechtít po něm dívat se na svět společnýma očima.

4) Chudáček

Pořád mu něco je. Přinese nákup a už si musí jít lehnout. Když onemocní vaše společné dítě, úplně ho to odrovná. Kmitáte pak kolem obou. Taky mívá deprese. Žije s pocitem, že svět mu něco dluží. Téměř jakýkoliv okolní šum ho vyvede z rovnováhy a somatizuje. Protože musíte všechno zastat, stává se z vás postupně muž. A to on pochopitelně nechce.

5) Zevl

Je v klidu, když jste finančně soběstačná, nedejbože kdybyste měla být na mateřské. Když něco potřebujete pro rodinu, nemá peníze, když potřebuje něco pro sebe, vždycky se nějaké najdou. Vás pak označuje za zlatokopku. Často mu sháníte práci. Pokud pracuje, tak na pohodu a hlavně no stress.

Dejte pozor - může se vyskytovat také kombinace výše jmenovaných typů - pak záleží na intenzitě typu založení a vaší míře tolerance. A aby to nevypadalo, že jsme nad muži a vztahy už zlomili hůl, tady je malý návod:

Co všechno mohou udělat čtyřicetileté single ženy?

1) Stát se Brigitte Macron - s tím spousta žen problém nemá. Ba dokonce je to i trend doby. Věk je jen číslo.
2) Stát se lesbou - s tím také nemá mnoho žen problém. Najednou se to tak přihodí.
3) Zkoušet štěstí na seznamce - s tím žena nemá problém do doby, než napíše muži "ahoj" a odpovědí je jí ztopořený penis bez popisku, případně i s popiskem "zkouška spojení".
4) Zůstat sama - tahle varianta je mnohým ženám vlastní, i když si kvůli ní vytvoří otoky pod očima a podkovu místo pusy.
5) Stane se zázrak - i v tomhle kmetském věku se do vás zamiluje Muž a vy do něj. Na ulici, v baru, v práci, v MHD, na dovolené, kdekoliv. Konec dobrý, všechno dobré.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama