reklama

5 tipů, jak se (ne)chovat, když chcete sbalit muže

Už dlouhou dobu mi vrtá hlavou, jak je možné, že po světě pobíhá tolik atraktivních nezadaných žen. Co dělají špatně? Udělala jsem tedy anketu mezi svými přáteli, známými a kolegy – muži. A výsledek je zajímavý.

Foto: Thinkstock

Chtěla bych dostat stovku za každou ženu, která si mně v poslední době stěžovala, že najít nebo dokonce sbalit chlapa, který by aspoň trochu přicházel v úvahu, je opravdu nadlidský výkon. Přitom to nejsou žádné nezajímavé tuctovky, které by se styděly, když na ně promluví pan Božský.

Co je tedy příčinou, že single žen je víc a víc? Oslovila jsem asi třicet mužů ze svého okolí a poptala se, co je na ženách nejvíc odpuzuje, popřípadě jaký je důvod, že by zrovna tuhle ženu prostě sbalit nechtěli, i kdyby vypadala jako Angelina Jolie říznutá Madonnou zamlada. Vzorek, který jsem vybrala, je pestrý, od úředníka až po sportovce. Výsledek mě celkem překvapil.

1) Nechci doma chlapa

“Vím, že to dneska ženy mají těžké, práce, děti, domácnost a ještě chceme, aby byly sexy, ale bohužel se tak nějak vytratila ženskost. A já jsem na ženský, s dalším chlapem doma žít nechci,” oznámil mi jeden z respondentů. A s jeho názorem se víceméně ztotožnila většina. Podle nich to mají ženy těžké, to ano, dokonce většina z nich i přiznává, že společnost klade větší nároky na ženy, ale přesto mají pocit, že by potřebovaly do svého repertoáru vrátit trochu víc ženskosti. A to jak v oblékání – rafinované overaly nebo oblečení v pánském stylu je odrazuje (o lacláčích ani nemluvím) – tak i v chování. Většina dotázaných si postěžovala, že když ženu pozvou na rande a ona se pak u placení večeře na celou restauraci dohaduje, že to chce vzít napůl, je to trapas. Chtějí prý ženu pozvat a za večeři se rádi dočkají milého poděkování (sex tím prý myšlen není).

2) Sex až na druhém rande

“Tuhle jsem pozval na rande jednu kolegyni, která se mi už dlouho líbila. Byla taková lehce nesmělá, moc roztomilá. Pozval jsem ji na večeři a ona se mi pak doslova vnutila do postele. Ne že by mi o sex nešlo, ale tohle bylo trochu moc, už jsem nezavolal,” svěřil se mi jeden kamarád, aktuálně volný a na lovu. Zajímavé je, že většina žen, včetně těch nesmělých a vlastně spíš romantiček, má poslední dobou pocit, že když se s mužem nevyspí na prvním rande, maximálně na druhém, už jí nezavolá.

Ovšem opak je, zdá se, pravdou. Všichni muži, které jsem oslovila, mají o sex rozhodně zájem, ale 95 procent z nich je otrávených, když s nimi žena hupsne do postele hned na začátku. Většinou to pak dopadne tak, že se jí už neozvou, nebo jen když mají chuť na sex. A je škoda, že to platí i tehdy, když si celý večer skvěle rozuměli… "Jo někdy první rande ujede a večer skončí sexem, to je jasné. Ale z postele do vztahu to obvykle moc nejde," směje se bratr mé dobré kamarádky, častý návštěvník trendy kaváren, povoláním "povaleč", jak o sobě prohlašuje.

3) Ohromujte raději kamarádky

Pokud chceme získat muže, který nás zaujal, jsme ochotné udělat leckdy cokoli, a někdy možná i trochu víc. Mužům prý vadí, když se žena snaží předvést a z rande je pak prezentace jejích životních úspěchů, nikoli nevázaný pokec. "To, že jsou holky většinou - bez urážky - trochu víc upovídané, mi vůbec nevadí. Když je ale z nevázaného povídání u kafe přehlídka toho, co holka všechno umí, zná, kde byla a cokoliv jsem zažil já, ona už prožila třikrát, no řeknu ti, to chlapům moc sebevědomí nezdvihne," vypráví mi kolega v práci.

4) Láska pořád prochází žaludkem

Zní to možná zvláštně, ale po mých výzkumech mi přijde, že muži by rádi moderní ženu, ale s notně starosvětskými kořeny. Můj soused, kterému je něco přes dvacet, mě odpovědí na otázku Od jaké holky by se nikdy nenechal sbalit překvapil: "Fakt mi vadí, když se holky pyšní tím, že neumí vařit a okázale mi dávají najevo, že se to nikdy ani nehodlají učit. Já vím, že je to třeba divný, ale já chci vedle sebe holku, která je schopná občas udělat večeři." No jo, pokud na oplátku muž umí zatlouct hřebík, docela tuhle tužbu chápu…

5) Nepomlouvejte, aspoň ne před ním

Na posledním místě mé ankety se umístil poměrně očekávaný důvod. Víc jak polovina mužů mi řekla, že mají velký problém s věčnou ženskou kritikou. "Jedna moje přítelkyně nenechala nit suchou snad na žádné ženské, včetně svých kamarádek. Bylo mi jasné, že je chce očernit, abych snad nějakou nechtěl sbalit, ale bylo to opravdu moc. Hlavně mi bylo docela rychle jasné, že věčná kritika se brzo snese i na mě. Dlouho jsme spolu nepobyli," vyprávěl mi jeden z dotázaných. Takže dámy, když kritizovat, tak raději před kámoškami než před mužem.

Co dodat? To, co si mé kamarádky myslí o současných mužích, by nevydalo na článek, ale na knihu. Rozebírat nechci ani kvality dotázaných mužů. Přece jen ale možná stojí za to zamyslet se nad tím, jestli by některý ze zmíněných důvodů nemohl být důležitý i ve vašem životě.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama