reklama

15 drobných lží, které vám můžou zachránit manželství

Co může zachránit manželství? 15 drobných lží.

Foto: ISIFA/Thinkstock

V první řadě si musíme ujasnit jednu věc. V žádném případě vás nechceme nabádat, abyste svůj vztah budovali na lžích. Jen vám s lehkou nadsázkou ukážeme, kdy je lepší použít drobnou "polopravdu", než se pouštět do zbytečných konfliktů.

Někdy i maličkost může vyvolat nepříjemnou hádku, která končí oddělenými ložnicemi. Manželství je o kompromisech, vzájemném porozumění a vlastně trochu i o "diplomatickém jednání".

Lež č. 1: Propustka

"Klidně jdi ven a hezky se bav. Tentokrát zůstanu s dětmi doma já a rád/ráda." Když jste podobná slova vypustili z úst, mysleli jste je vždy upřímně? I ve chvíli, když váš syn neustále brečel a nechtěl usnout?

Lež č. 2: Pozor na peníze

Ty jsi si koupila nové kalhoty? "Ne, ty už mám dlouho, jsou staré." Pokud pomineme fakt, že si muži většinou nevšimnou změny, pak se opravdu vyplatí neprozrazovat, že chodíte na nákupy každý týden. Čekala by vás přednáška o domácím rozpočtu.

Doporučujeme: 5 věcí, které mámy nikdy neřeknou nahlas

Zase na druhou stranu, pánové se taky neradi přiznávají, že si koupili nějaký nový zlepšovák na počítač, volant k herní konzoli nebo jim kamarád prodal šíleně drahé lístky na zápas.

Lež č. 3: Volnost

"Ne, nečekám na tebe. Zadíval/a jsem se na film." Ale jistě, že jsme zvědaví v kolik dorazí ten druhý domů, ale radši tuto drobnou lež přijměte a nevrtejte se v tom.

Lež č. 4 Tchyně

"Tvoje matka se nám do života zase tolik neplete." Omyl, určitě je nesnesitelná, ale proč píchat do vosího hnízda?

Lež č. 5: Ani za nic!

"Nevadí mi, že chceš na dovolené spát na druhé straně postele, než ležíme obvykle doma." Určitě vadí, zvyk je zvyk a je jedno, kde se zrovna nacházíte.

Lež č. 6 Něco pro radost

"Není to průsvitné." Samozřejmě, že je a vy o tom také dobře víte, ale proč byste svému partnerovi nedopřáli trochu radosti.

Lež č. 7: Trocha snahy

"Miluju tvoji svíčkovou." Pokud větu opakuje příliš často a vy za tři dny omáčku vyléváte, protože si ji už další den nevzal, pak vás jen taktně nechce urazit, že ji má maminka lepší. Ale i to se počítá, ne?

Lež č. 8: Načechrejte ego

"Porazil si mě. Vyhrál si." Občas se vyplatí prohrát schválně. Uvidíte, jak se tomu druhému rozzáří oči štěstím. Každý je totiž soutěživý.

Lež č. 9: Milosrdná nepravda

"Jsi ta nejkrásnější žena, jakou jsem kdy potkal." Dobře víte, že nepatříte do kategorie Miss World, ale když vám něco podobného řekne váš manžel, ať už jde jen o gesto, je to krásný pocit, co myslíte?

Lež č. 10: Něco za něco

"Klidně si ten seriál pusť, já se stejně na televizi nedívám." Po pravdě? Pánové chtějí mít klid a tak trošku doufají, že je se stejným pochopením necháte dívat na fotbal.

Lež č. 11: Nedělejte z nich blbce

"Připravila jsem k obědu špenát, to není brokolice." Dámy, koho tím chcete oblafnout? Pokud u stolu sedí člověk, který vás miluje, určitě vám nikdy neřekne, že ví, že musí jíst brokolici, kterou z duše nenávidí.

Lež č. 12: Chtějte důkaz

"Já jsem nechrápal/a, vždyť ještě ani nespím." Ať už zapíráte vy nebo váš partner, pravda se těžko přiznává. A jste ochotní zapírat i ve chvíli, kdy si vás ten druhý nahraje na telefon?

Lež č. 13: Za žádnou cenu nepřiznat

"Celý den jsem se nezastavila." I když muži nechápou, jak je náročné být na mateřské, klidně jim občas přiznejte, že váš potomek prospal celé odpoledne a vy s ním. Nikdo z nás není stroj!

Náš tip: Čísla, o kterých ženy lžou. VŽDYCKY!

I muži rádi lžou o tom, co doma stihli udělat. Když se jich zeptáte, jestli přimontovali poličku nebo proč nevynesli koš, odpoví vám, že neměli čas, protože nutně museli udělat něco jiného.

Lež č. 14: Zatloukat, zatloukat

"Ta čokoláda je tu rozbalená už dlouho." Rozhodně se nepřiznáme, že jsme ji spořádaly za jeden večer. Co by si o nás ti chlapi pomysleli?

Lež č. 15: Buďte za dámu

"Já jsem si neprdla." A na závěr dovolte tuto větičku, kterou většinou používá něžné pohlaví. Vždyť ženy přeci neprdí, ne? Raději se vymluví na vrznutí židle nebo postele. Rada pro muže: nesnažte se svou polovičku přesvědčit o opaku a raději lež přijměte, jinak se rozpoutá peklo.

Jakou "drobnou" lež používáte vy, abyste druhému neublížili nebo nerozpoutali hádku? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Největší důkaz lásky: Kdo (ne)sní celé koleno

Žena, která naštvala všechny matky na světě

Nábytek, který nám ničí záda a my to netušíme


Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama