reklama

Zbýbá jí pár let života. Chce stihnout svatbu i dítě!

Krásná dívka má jen několik let života, přesto plánuje svatbu i dítě!

Foto: Facebook / Sam Hodge

Mladá Sam se loňské léto zasnoubila. Začali plánovat svatbu a rekonstruovat dům, kde by mohli vychovávat děti. Až sem to vypadá, jako by pár prožíval pohádkový život. Bohužel to má jeden háček. Sam zbývá jen několik let života, lékaři jí na mozku našli velký nádor.

Odvaha. Přesně tak by se dalo definovat rozhodnutí mladičké Sam (28 let). Osud si s tímto párem zahrál nehezkou hru, nechal jim na plnění snů jen 10 let, přesto se nevzdávají.

Nečekaný zvrat

Jedné letní noci Sam probudila nesnesitelná bolest hlavy, kvůli které ztrácela vědomí. V nemocnici se dozvěděla děsivou diagnózu. Na její mozek tlačí nádor o velikosti 2,1x1,4 cm, který je hluboko ve spánkovém a smyslovém centru.

Doporučujeme: Rakovina slinivky. Konečně opravdová naděje!

Lékařům se podařilo vyoperovat jen 90 % nádoru. Zbylý kus nelze odstranit, protože by jinak došlo k těžkému poškození mozku. A prognóza? Nádor opět začne růst, Sam zbývá jen 5-10 let života.

"Lékaři mi řekl, že mohou odstranit i zbylý kus, ale ochrnula bych, nejspíš bych přestala mluvit, měla problémy se spánkem. Bylo to těžké rozhodnutí, ale raději zvolím kratší a kvalitnější život, než být troskou," svěřila se Sam v rozhovoru pro Daily Mail.

Velké plány

Než se dívka dozvěděla svou diagnózu, pracovala jako kosmetička. V létě se zasnoubila na dovolené na Fidži. S přítelem se přestěhovali do domku na pláži, kde je čeká velká rekonstrukce celého interiéru.

Sam byla nesmírně překvapená, když zjistila, jak moc je nemocná, doposud jedla zdravou a vyváženou stravu a nechyběl ani pravidelný pohyb. S přítelem rádi plavou, běhají a chodí na procházku.

Léčba má přednost

Jejich plány se teď na malou chvíli zastavily, protože ji čeká celá řada chemoterapií a nejspíš další chirurgické zákroky. Léčba se nesmí odkládat. Každé tři měsíce bude třeba provést kontrolu, zda nádor roste a jak rychle.

Kromě toho, že je Sam v péči onkologů, neurologů a dalších odborníků, přešla na syrovou stravu, aby svůj organismus zbytečně nezatěžovala a tělo se mohlo naplno věnovat boji s nádorem a zvládlo nápor chemoterapií.

Pár se rozhodl, že přes všechny komplikace a nástrahy chtějí mít dítě. Sam čeká vyšetření, zda za takových okolností může otěhotnět. "Spousta žen, které mají nádor na mozku, nemohou mít děti. Hrozně by mě mrzelo, kdyby to nešlo i u nás, protože dítě opravdu chceme," říká Sam, která s partnerem plánuje svatbu na listopad tohoto roku.

S úsměvem jde všechno líp

Přesně tímto heslem se pár hodlá řídit. Rozhodli se, že udělají maximum proto, aby Sam žila co nejdéle. "Mluvili jsme s lidmi, kteří měli podobnou prognózu a žili dalších 20 let, dokonce jim bylo řečeno, že nemohou mít děti, a přesto se jim podařilo založit rodinu," vysvětluje Sam.

Náš tip: Pár se vzal 38x na různých místech po celém světě

"Je pro mě velmi těžké říct slovo nádor nebo rakovina. Ale člověk se musí usmívat a užívat života, jinak by ho ta nemoc totálně pohltila," říká na závěr rozhovoru Sam.

Dokázali byste se v případě takové diagnózy vrhnout na plnění snů, stejně jako to udělal aSamantha? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Autonehoda mi zachránila život. Odhalila rakovinu

Nejhorší profese na světě: Syndrom švédské sekretářky

Co (ne)dělat, aby parfém dlouho voněl?Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama