reklama

Zažeňte velikonoční nudu: Kam za zábavou a dobrým jídlem?

Máme pro vás pár tipů na místa, kde si Velikonoce zamilujete.

Foto: Isifa/Thinkstock

Jestli si chcete letos o Velikonocích dopřát něco speciálního a nespokojíte se jen s malováním vajec, pletením pomlázky či tichou ignorací těchto podivných svátků, čtěte dál. Máme pro vás pár tipů na místa, kde si Velikonoce zamilujete.

Ať už kvůli dobrému jídlu nebo zábavě - spousta restaurací, hotelů a penzionů totiž na velikonoční víkend chystá speciální menu i program. Většinou samozřejmě myslí i na děti, díky čemuž si svátky snad užijete i vy.

Grund Resort

Zdá se, že letos bude na Velikonoce ještě sníh, takže proč se nevydat na hory? V Grund Resortu v Mladých Bukách chystají kromě klasické wellness zábavy také speciální velikonoční raut, který proběhne v neděli, a šéfkuchař Jiří Středa vám během něj nabídne například galantinu z mladého králíka, mléčnou telecí kýtu, jehněčí ramínko, žemlovku či výběr regionálních sýrů. Raut stojí 550 Kč. Pokud byste chtěli využít velikonoční balíček s ubytováním na tři noci, jehož součástí je kromě rautu také snídaně, sváteční dárek, vstup do wellness a masáž obličeje, připravte si necelých 11 tisíc.

Depo

Prostorná restaurace Depo v podhradí českokrumlovského zámku si na velikonoční neděli připravila program pro děti. Zatímco vy si budete užívat místních specialit (bude se například grilovat beran) a popíjet víno, děti budou pod vedením zkušeného kuchaře péct a zdobit perníková vajíčka, malovat vyfouknutá vejce, naučí se plést pomlázku a hledání velikonočního pokladu pro změnu procvičí jejich rychlost a postřeh.

Hergetova Cihelna

Brunche v pražské restauraci Hergetova Cihelna probíhají každou neděli a bývají tematické. Tenhle týden je tedy zasvěcen nejen jídlu, ale také Velikonocím a dětem. Připraveno je pro ně jak speciální dětské menu, tak program, hry, malování na obličej a vše je tu navíc promyšleno do nejmenších detailů, takže nechybí třeba ani bezpečnostní kryty na rohy stolů. Děti do výšky jednoho metru mají vstup zdarma, starší děti platí 295 korun, dospělí 595 korun.

Chateau Herálec

Domácí vajíčka přímo z vysočinské farmy si mimo jiné odnesete jako výslužku z víkendového velikonočního pobytu na Chateau Herálec na Vysočině. Kromě jedinečného velikonočního jehněčího menu, se můžete těšit na herálecká malovaná vajíčka, na skvělý domácí mazanec, tradičního beránka a na čerstvě upečeného jidáše. A zatímco vaše děti budou v zámeckých zahradách hledat sladký poklad, vy si můžete odpočinout v místním Wellness & Spa by L´Occitane.

Nebespán

Ani Velikonoce na Šumavě nemusí být úplně k zahození. V Nebespán Café & Apartments v Kašperských Horách si přijdou na své milovníci té nejkvalitnější čokolády a dalších lahůdek. Každé dítě navíc dostane sladké překvapení a na velikonoční pondělí se budou na zahradě hledat velikonoční vajíčka. Můžete si upéct a nazdobit sušenky, vyrobit velikonoční dekorace a zapojit se do soutěže o nejhezčí velikonoční muffin. Pro mlsné jazýčky bude přichystáno velikonoční menu v podobě králičí terinky nebo jehněčí kýty s divokými bylinkami.

Cotto Crudo

Restaurace luxusního pražského hotelu Four Seasons má nového šéfkuchaře. Je jím Ital Luca De Astis. Pokud chcete jeho umění ochutnat, Velikonoce jsou ideální příležitostí. Spolu se svým týmem totiž chystá velký brunch, kde nebudou chybět ani tradiční italské speciality. Například risotto či gratinovanou pastu navíc budou kuchaři připravovat přímo před hosty. Chybět nebudou ani skvělé dezerty a bufet pro děti, které navíc můžete "odložit" do dětského koutku, případně je nechat malovat vajíčka či hledat tradiční poklad. Děti do 6 let mají vstup zdarma, do 12 let platí poloviční cenu, dospělí zaplatí 1690 korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Modelky nejsou žádné anorektičky, říká úspěšná Češka

8 věcí, které jste nevěděli o svatební noci

Jezte spolu, zůstanete spolu: 10 důvodů, proč to tak je

Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama