reklama

Modelky nejsou žádné anorektičky, říká úspěšná Češka

Rozhovor s modelkou, kterou zahraniční módní svět miluje, ale v Česku ji nikdo nezná.

Foto: Focus Model

Česko má modelku, kterou módní svět miluje a která bude jednou možná ještě úspěšnější než Karolína Kurková, a přitom ji tu skoro nikdo nezná. Jmenuje se Niki Trefilová a objevila se například na obálce portugalského vydání časopisu Vogue, v tom francouzském byla hned několikrát.

Kromě toho se objevila také ve slavném magazínu Love, Cosmopolitanu a nedávno i v prestižním Flair. Victoria Beckham na Niki připravovala svoji novou kolekci, předváděla pro Versace, nafotila kampaň pro značku Sportmax. A přesto většině Čechů nic neřekne její jméno, ani její tvář.

Nedalo nám to, a zeptali jsme se nadějné české modelky na pár věcí...

Narozdíl od jiných úspěšných českých modelek jste se dokázala prosadit i bez velkých soutěží - jak se vám to vlastně povedlo? Jak jste se k modelingu dostala?

Skout team Focus Model Managementu – Radim Mynář - mě našel na sociální síti, pak se se mnou osobně sešel, vysvětlil mi o co se jedná, poté jsem se zajela podívat do této agentury v Bratislavě, kde jse mne ujal agent Martin Záhumenský a následně jsem podepsala smlouvu. Pak to vše začalo. Soutěže jak zmiňujete nikdy nepomohou spíše více uškodí dané dívce.

Čím si myslíte, že jste lidi z branže okouzlila a okouzlujete? V čem je právě vaše tajemství nebo třeba schopnost?

Tajemství je možná v tom, že jsem ochotná poslouchat, co mi lidé z agentury radí. Také se musí dívka umět projevit, aby se ukázala její osobnost, krása a půvab.

Máte mezi modelkami nebo lidmi od módy nějaký vzor?

Na to se mě ptá každý, ale ne nemám, věřím sama v sebe.

Co považujete za svůj největší úspěch?

Musíme se radovat z maličkostí. Každý krok je úspěch. Ať už jsou to malé krůčky nebo velké jako například cover časopisu Vogue.

Přemýšlíte také o kariéře v nějakém jiném oboru?

Jistě, že ano. Vždy je podle mě dobré mít nějaká ta zadní vrátka.

Prý jste spíš než o modelingu přemýšlela o práci v armádě - čím vás láká nebo lákala?

Ano přemýšlela, baví mě to a také zajímá. Hlavně jde o to, že můžu zachraňovat životy svých spolubojovníků. Chtěla jsem se stát vojenskou lékařkou. Vracet rodinám dcery, matky, otce a syny.

Máte vůbec kvůli cestování čas na školu?

Studuji gymnázium v Kojetíně, jsem nyní v maturitním ročníku. Ano, je těžké to zvládat, ale jde to. Většinou si vozím s sebou studijní materiál.

A co čas na kamarády nebo na vztahy? Dá se to všechno stíhat?

Dá. Jen si musíte uspořádat věci tak, abyste vše zvládli. Vždy využívám každé volné chvíle, abych byla s přítelem. Nikdy nevím, kdy budu muset jet za prací. Samozřejmě je čas i na kamarády, chodíme ven a bavíme se. O víkendech, pokud mám volno, si jdu s přítelem a kamarády zahrát airsoft. Také trávím čas se svou rodinou. Je důležité si na lidi, kteří nás mají rádi, udělat čas.

Předpokládám, že po všech úspěších, které máte za sebou, se budete chtít věnovat modelingu co možná nejdéle. Asi kvůli tomu ale nebudete moct trvale žít v Česku - bude vám to líto anebo vás život jinde naopak láká? A kde byste si případně přála žít?

Původně sem měla v plánu zůstat v Česku. Mám bohužel nyní dojem, že se náš stát hroutí. Takže plánuji žít v cizině. Kde, to ještě nevím.

Jak se cítíte ve velkém módním světě plném luxusu, krásných věcí, krásných lidí...?

Úplně normálně, jsou to věci jako každé jiné, jen mají jinou hodnotu kupní ceny. I když se s tímhle potýkám, snažím se moc si nevyskakovat, o to je pak snazší rozbít si nos.

Je něco, co vám na něm vadí?

Vadí mi jen to, že cizí lidé vás soudí, uráží a pomlouvají. I když vás neznají osobně, ani s vámi nikdy nemluvili. Hlavně ti lidé, kteří o tom vůbec nic netuší, a neznají, jak to chodí, vidí jen to pozlátko. Já už se takovým lidem teď směji. Co jiného.

A co se vám naopak líbí nejvíc?

Líbí se mi že cestuji a poznávám jak nová místa, tak nové lidi. Také ochutnávám různou kuchyni.

Pocházíte z Kojetína - jak se na vaše úspěchy dívají na malém městě?

Někteří mi fandí, jiní závidí a někteří o tom nemají ani tucha.

Jak vnímáte to, že v zahraničí jste hvězda, zatímco v Česku vás zná jen málokdo? 

Spíš to vůbec neřeším... Vlastně to chápu, přece jen si kariéru budujeme v zahraničí nikoliv tady v ČR.

Kdo, s kým jste pracovala, vás nejvíce ovlivnil a inspiroval?

Každý má svoje, každý fotograf je šílený v něčem jiném, jsou to umělci musí být šílení alespoň částečně. Já ráda pracuji s Davidem Simsem. Je to hodný a milý člověk a sdílíme zálibu v motorkách.

Spolupracujete s těmi nejprestižnějšími magazíny, předvádíte pro světové značky - setkala jste se během toho někdy s nějakými tradičními stereotypy, jaké známe z filmů - že si modelky dělají naschvály a podobně?

V top levelu snad ani žádnou takovou nenajdete, proč by to dělala? Má svých starostí dost. Spíše se pobavíme a pomůžeme, než abychom si podrážely nohy.

A co je podle vás největší mýtus, který o téhle práci koluje, ale přitom je to holý nesmysl?

Je toho plno od toho, že jsme anorektičky, které nic nejí. To určitě není pravda, žijeme zdravě a sportujeme. Dále už zmiňované soutěže, že vám pomohou. To také není pravda, v cizině je nic takového nezajímá. V zahraničí je zajímá pouze to, jak dobře vypadáte a jestli jste schopná pracovat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak správně vybrat make-up a jak ho potom použít?

Češi oblečení neřeší, je to pro ně nutné zlo, říká stylistka

Jarní kolekce jsou tu: 6 trendů, které stojí za nákup

Schwarzenegger překvapil skvělou formou. V 73 letech posiluje a tasí meč jako zamlada | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama