reklama

Vrací se obří hit mezi hračkami. Hnusáci Lepáci

Hnusáci Lepáci jsou nyní jednou z nejoblíbenějších hraček a hlásí návrat

Soubor postaviček z herního fenoménu.
Soubor postaviček z herního fenoménu. | Foto: Žena

Léto už oficiálně skončilo, ale zůstal po něm nečekaný hit mezi dětskými hračkami - Hnusáci Lepáci. Čtyřiadvacet mimozemských potvůrek si získalo nadšené fanoušky i v Čechách. Sběratelská mánie je už povýšila do stejné kategorie, kde jsou třeba nesmrtelní Šmoulové. Hnusáci Lepáci jsou svébytné figurky, které se schovávají v kulatém kokonu. Navíc se díky přísavce přilepí, kamkoliv se jim zlíbí, a je s nimi o to větší zábava. Fungují tak nejen samostatně, ale i ve vzájemné symbióze. Vydrží jim to i do Vánoc?

Hnusáci Lepáci hlásí vyprodáno

Navzdory jménu se nelekejte, až za vámi děti poběží s prosbou, abyste jim Hnusáka koupili. Pravděpodobnější ovšem je, že už se vám jich doma několik povaluje, ale děti budou tvrdit, že jich pořád není dost. Začátkem školního roku ale jako epidemie postihl prodejny hraček nedostatek zboží. Hnusáci Lepáci se zkrátka prodávali rychleji, než čekali obchodníci. Za šest týdnů to bylo půl milionu kusů. Děti si roztomilé potvůrky oblíbily a nelze se jim divit. Již brzy se však Hnusáci Lepáci na pulty prodejen vrátí. Od 12. října by měla být přichystána nová vlna, která opět smete tradiční oblíbence dětských pokojů, jako jsou plyšáci nebo Lego.

Přišli z cizí planety

Jaký je životní příběh mimozemských lepivých strašáků? Před 111 111 111 lety opustili svůj domovský kraj ve vzdáleném koutu vesmíru. Vyhnala je odtud nuda. Nad planetou Zemí se však rozdělili a každý tak skončil někde jinde. Hnusáci se snažili přizpůsobit zdejšímu životu a různorodé prostředí způsobilo, že každý se po milionech let stal odrazem svého okolí a jeden od druhého se nemohou víc lišit. Mrzoně objevíte v neuklizených koutech, k zubaři byste ho však nedostali. Hrbáč zase miluje tmu a smrad, libuje si v odpadkovém koši.

Nezdá se, že by před nejnovějším dětským hitem bylo úniku. Vedle tradičních hračkářských obchodů, včetně Sparkys, se objevují i v trafikách. Pořídit si je můžete v baleních po jednom, třech nebo šesti, které obsahují náhodně namíchanou skupinu Hnusáků Lepáků. V blízké době je také v plánu uvedení další série s novými lepivými hrdiny.

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama