TOP video výhradně pro ženy: Hubněte striptýzem!
Když se sejdou peníze a nápady, může být výsledek podivuhodný. Tak, jako se povedl v některých reklamách. Jedna ukazuje, co dokáže mince hozená do klobouku šikovného muzikanta. Druhá se nese v duchu Svlékněte si svého muže!
Když se sejdou peníze a dobré nápady, může být výsledek podivuhodný. Tak, jako se povedl v některých reklamách.
První z nich byla natočená ve španělském městě Sabadell, druhá v centru Prahy. Obě jsou založeny na tzv. flashmob - nečekané bleskové zábavné akci.
Co dokáže mince hozená do klobouku
Reklama vás zavede na náměstí Sant Roc v katalánském městě Sabadell. Masové pojetí Beethovenovy Ódy na radost (9. symfonie) je zrežírované tak dovedně, že si možná ani nevšimnete, co vlastně reklama propaguje. Nebo jste si všimli? Ano, je to banka Sabadell, která vystupuje jako kulisa, z níž se líhnout muzikanti!
Doporučujeme video: Porodila u řeky - explicitní, něžné, dojemné
„Za málo peněz hodně muziky," tak by se dal shrnout hlavní vzkaz spotu divákům. Byl natočen u příležitosti 130. výročí založení banky a vystupuje v něm okolo stovky hudebníků z několika hudebních těles.
Rotopedy u Rudolfina aneb Svlékněte muže!
Pro reklamu na francouzskou stolní vodu Contrex posloužila jako promítací plátno budova pražského Rudolfina. Její zápletka je stejně chytrá jako jednoduchá: Ženy, chcete si svléknout neonového fešáka na průčelí? Musíte společně spálit na rotopedech dva tisíce kalorií!
Co je Flashmob?
Flashmobs se zrodily počátkem 21. století. Původně neměly vůbec nic společného s reklamou, šlo o zábavné „přepadovky", kdy se vícero lidí dohodlo, v předem určený čas na předem určeném místě předvedlo nějakou bizarní performanci a zase rychle zmizelo.
První flashmob zorganizoval v květnu 2003 Bill Wasik, editor časopisu Harper's Magazine, na newyorském Manhattanu. Známé jsou také polštářové bitvy v Torontu nebo česká akce Zombie Walk. Největší flashmob se pak konal loni na mostě v Budapešti v rámci mírového setkání mladých lidí Genfest.
Formou flashmobs se rádi reprezentují také kodaňští filharmonici, kteří předvedli Ravelovo Bolero na nádraží v Kodani nebo orchestrální suitu Peer Gynt v kodaňském metru. Podívejte se schválně na úsměvy lidí, kterým hráli - je jasné, že kdo se k podobné akci náhodou nachomýtl, ten jen tak na ni nezapomněl. Dokonce i puberťáci sundali sluchátka a poslouchali živou klasiku:
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Zkoušela jsem, co vydrží. Nakonec odešel jen s taškou