reklama

TOP 10 aprílových vtípků do kanceláře

Apríl, zvyk, který se u nás zabydlel. Napálili jste někdy své přátele, nebo naopak jste to odnesli vy? Napište nám!

Foto: Thinkstock

Apríl, tento zvyk, ač není původem z České republiky, se u nás zabydlel. Nejspíš proto, že mají Češi obrovský smysl pro humor, anebo proto, že jsme hrozně rádi škodolibí.

První dubnový den je spojený s různými žertíky, zlomyslnostmi a u novinářů také nejčastěji s pořádnou "kachnou", tedy zcela vymyšlenou zprávou. Už jste někdy napálili svého kolegu, nebo naopak čekalo překvapení na vás?

Neberte to tak vážně

Už od 16. století se apríl datuje na 1. dubna. Nejspíše tento den vznikl jako reakce na změnu ročního období. Smutnou a dlouhou zimu střídá veselejší jaro.

První písemná zmínka o aprílu v České republice je z roku 1690. Zápis pochází od Bartoloměje Chrystellia z Prahy. Dříve se obětí žertíku stávali nejčastěji příbuzní, kterým se posílaly nápady na neexistující věci jako například bublinka do vodováhy nebo ohýbák na cibuli.

Čtěte také: Líbací polštář: Nutné nebo dobře vymyšlený trenažér?

Tato záškodnická akce vznikla už za vlády císaře Konstantina, kdy skupina dvorních šašků a bláznů řekla římskému císaři, že by impériu dokázali vládnout lépe. Pobavený Konstantin umožnil šaškovi stát se na jeden den králem. Následně vydal, že se vždy v tento den mají vykonávat absurdní činy.

Proč tak rádi škodíme?

Že se toho Češi chopí velmi rádi, to je jasné, ale tento zvyk má obrovské tradice i ve světě. Nejen že si lidé z celého světa chystají různé pasti a šílenosti, ale dokonce i média se pouští do absurdních a šokujících zpráv. Většinou jde o tak hromadnou akci, že už lidé vůbec nevědí, čemu věřit a čemu ne.

TOP 10 aprílových vtípků do kanceláře

Na Facebooku jste nám velmi ochotně psali, jak napálit své kolegy v kanceláři. Tady je 10 těch nejlepších...

  1. Namazat spodní část kliky zubní pastou.
  2. Zatarasit cestu do kanceláře kelímky na pití, ruličkami od toaletního papíru či nafouklými balónky.
  3. Místo mýdla na ruce nalít lubrikační gel na bázi silikonu. (dost dobře si to neumíme představit)
  4. Vyměnit klávesnici a myš za nefunkční či jinak znehodnocenou. (oblepenou páskou)
  5. Rozeslat tajný mail, že jste získali od ředitele seznam lidí, kteří mají k 1. květnu opustit zaměstnání.
  6. Vymyšlený telefonát. Nic nezaskočí víc, jako fiktivní problém s fiktivní osobou.
  7. Kolem oběda dát na lednici řetěz a zámek.
  8. Namazat cokoliv a čímkoliv.
  9. Přilepit pracovní obuv nebo potřebný šanon k podlaze či desce stolu.
  10. Zasypat pracovní stůl zmuchlanými papíry nebo navrstvit kupu těžkých šanonů před monitor.

Jaké vtípky jste vyvedli nebo zažili vy?

Pátrali jsme v našem okolí i na facebooku po nejšílenějších aprílových žertících. Vybrali jsme tři příspěvky. Co myslíte, je to povedený vtip nebo by se podobné lži mohly pořádně vymstít?

"V práci už mě dobře znají, před každou důležitou schůzkou či poradou sáhnu do šuplíku a naslepo si přepudruji obličej a letím, většinou už na poslední chvíli. Proto jsem si vůbec nevšimla, když mi kolegyně do pudřenky nasypaly rozdrobené černé stíny s třpytkami. Umíte si představit, jak můj nos asi vypadal. Naštěstí jsem si všimla odrazu ve skleněných dveří naší zasedačky a kominíka z mého obličeje odstranila." (Kamila M.)

"Já jsem po třech měsících vztahu řekla svému příteli, že jsem těhotná. Měli jste vidět, jaká smršť otázek, výčitek a všeho možného se na mě strhla. V tu chvíli už jsem nevěděla, jak mu říct "apríl". Po chvilce se uklidnil a já přiznala barvu. Málem by mě za to nejraději zabil. Že se o takových věcech nežertuje, jsem zjistila za půl roku, kdy jsem opravdu otěhotněla a tuto zprávu oznámila. Nejen, že mi nevěřil, ale odešel na pár dní pryč. Bála jsem se, že kvůli svému fórku zůstanu sama. Ale naštěstí si to po deseti dnech nechal vysvětlit." (Dominika V.)

"Vůbec nevnímám, že je nějakého 1. dubna, natož apríl. Proto mě velmi překvapilo, když jsem přišel do práce, otevřel dveře od kanceláře a celý vstupní prostor byl zalepený izolepou. Kolegové si dali záležet a já půl hodiny nedělal nic jiného, než že jsem se pokoušel vše odstranit, abych prošel." (Tomáš K.)

Už jste někdy napálili svého příbuzného či kolegu? Jaký vtípek jste použili a kde? Nebo jste naopak byli napáleni vy? Máte rádi tento den, nebo se ho naopak snažíte ignorovat?  Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Test: Umíte dobře velká písmena?

Video pro zlomyslné: Dítě jí poprvé citron...

Jak na úklid podle našich babiček? Levně a bez chemie

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama