reklama

Teplé večeře každý den: Vážně jsou potřeba?

Jsou teplé večeře vážně potřeba, nebo je to jen překonaný mýtus?

Foto: Isifa/Thinkstock

Tchyně se mnou vede dlouhodobý spor kvůli tomu, že nevařím každý den teplé večeře. Prý jsem krkavčí matka a naše děti a samozřejmě i její synáček kvůli mně hrozně strádají. Potvrďte mi, prosím, že se plete.

Jedno dítě máme ve školce a druhé už v škole. Obě tedy přes den jí víc než dost, samozřejmě včetně teplých obědů. V jídelně jim oběma (světě, div se) chutná, a tak nemám strach, že by tam jedly málo. Naopak mi spíš vypráví, že si byly zase přidat.

A manžel se o sebe samozřejmě také postará. Vždycky vyběhne s kolegy z kanceláře na nějaký oběd, případně si pracovní schůzky domlouvá právě formou oběda.

Jedno jídlo stačí

Proto mi připadá zbytečné, abych se ještě každý večer starala o to, aby měli další teplé jídlo. Uznávám, že je v tom i jistá dávka pohodlnosti - samozřejmě by to pro mě obnášelo chodit z práce dřív, nebo snad dokonce mít jinou práci, abych stihla nakoupit, nebo alespoň včas doběhnout domů a postavit se ke sporáku.

Na druhou stranu si ale nemyslím, že by bylo nějak extrémně zdravé mít dvě hlavní jídla denně. Nechci mít z dětí obézní cvalíky s roztaženým žaludkem. Proto jíme večer lehce.

Uděláme si třeba zeleninový salát, rychlé těstoviny nebo rýži, a někdy třeba jen rybí nebo tvarohovou pomazánku, kterou si namažeme na čerstvý chléb a všichni to máme moc rádi. 

Myslí si, že hladovíme

Někdy míváme i tu teplou večeři. Když máme chuť, objednáme si pizzu, nebo se cestou z práce stavím v restauraci pro něco hotového. Jindy si zase dáme to, co zbylo z víkendového vaření. Zkrátka rozhodně nemám pocit, že bychom nějak strádali a po večerech hladověli.

Jenže tohle tchyně nemůže ani slyšet. Myslí si, že takhle malé jídlo večer nestačí, a že dětem bráním ve vývinu. Ale jíme takhle už odnepaměti, proto předpokládám, že by mi o tom jejich lékařka už něco řekla. 

Navíc jsem s ní stravu nejednou konzultovala a vše mi schválila. Jedno teplé jídlo za den podle ní stačí. Mnohem důležitější prý je, že aby byla strava pestrá a obsahovala spoustu vitamínů, což díky našim salátům obsahuje.

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE >>

Kamarádky mi paradoxně závidí, že mám děti, které mají zeleninové nebo ovocné saláty rády. Co prý by za to daly, kdyby jejich ratolesti všechno neodsunovaly s tím, že chtějí radši hranolky.

A co na to manžel? Mně říká, ať si z řečí jeho matky nic nedělám. Jí říká, že jsme takhle všichni spokojení, a že kdyby někdo z rodiny nebyl, jistě to dá najevo. Jenže na to ona oponuje, že se mě bojí a že mě před ní jen nechce shodit.

Na jednu stranu je to prkotina, ale na druhou stranu už mám dost těch věčných narážek, které přicházejí téměř pokaždé, když nás tchyně navštíví. Pokud někdo znáte nějaký rozumný a fungující způsob, jak jí vysvětlit, že nemá pravdu, nebo že jí do toho minimálně nic není, budu ráda, když mi ho prozradíte.

Čtenářka Milena

Co si o tom myslíte?

Souhlasíte s Milenou, že teplé večeře skutečně nejsou potřeba každý den, nebo by je naopak měla začít obstarávat? Jak se stravujete vy? A děláte nějaký rozdíl ve stravě vašich dětí? Napište nám vaše názory i zkušenosti do komentářů pod článkem.

Podobné téma bude také námětem dnešního pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nehodlám jen uklízet a vařit. A proto jsem stále single

Psychologie na záchodě: Za zácpu může vaše povaha

Půjčila jsem nejlepší kamarádce 10 000 Kč. Chyba!


Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama