reklama

Taťána Kuchařová: Ve vztahu potřebuji svobodu

Že je Taťána Kuchařová jednou z nejkrásnějších žen světa ví každý. Každý také tuší, že se pokouší být herečkou. Málokdo ale tuší, jak hezký vztah má Táňa k seniorům.

Foto: Žena

Že je Taťána Kuchařová jednou z nejkrásnějších žen světa, která by vypadala skvěle i nenalíčená a v pytli od brambor, ví každý. Každý také tuší, že se pokouší být herečkou. Málokdo ale tuší, jak hezký vztah má Táňa k seniorům.

Setkali jsme se s ní, právě když slavnostně otvírala první kontaktní místo Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci, a tak je jasné, že se náš rozhovor točil hlavně kolem toho, jak starým lidem pomáhá. Kontaktní místo v pražské pasáži Kotva je tu například proto, aby se senioři, ale i jejich příbuzní a přátelé měli na koho obrátit, když potřebují poradit či pomoct při řešení problémů, které stáří často přináší. Další taková místa budou brzy přibývat.

Kromě toho se nám však stihla pochlubit, že už si zahrála i v jednom nezávislém americkém filmu a prozradila, co je pro ni ve vztahu nejdůležitější.

Už několik let máte nadaci, která pomáhá seniorům. Jak se za tu dobu změnil váš pohled nebo způsob chování k seniorům, které třeba potkáte na ulici?

Vždy jsem měla respekt ke starším lidem. Od mala na mě měli velký vliv prarodiče, kteří se ve velké míře podíleli na mojí výchově. Jsme velká rodina. Byla jsem vychovávána k úctě ke starým lidem, a je pro mne samozřejmostí, že se o sebe navzájem staráme a zajímáme. Takže můj pohled se moc nezměnil. Jen si víc všímám, jak se lidé obecně k seniorům chovají a mnohem víc mě rozčiluje neúcta a absolutní přehlížení seniorů. A pořád mne zaráží kolik starých lidí je absolutně samo a nemají nikoho, kdo by jim pomohl, kdo by si s nimi třeba jen popovídal a dal jim tak najevo, že na světě nejsou zbyteční.

Změnil se nějak váš vztah k vašim vlastním prarodičům? Chováte se k nim teď jinak?

Můj vztah s prarodiči byl vždycky a pořád je skvělý. Možná jen víc dohlížím na to, jestli pravidelně chodí na procházky, aby se udržovali v dobré kondici. Jsem ráda v jejich společnosti.

Jak vás tehdy, ve dvaceti letech, kdy jste nadaci zakládala, vlastně napadlo pomáhat zrovna seniorům?

Po skončení mého ročního působení ve funkci Miss World, kdy jsem spolupracovala s velkými charitativními organizacemi po celém světě a pomáhala potřebným lidem po celém světě - od dětí přes lidi s handicapem až po seniory, jsem chtěla v této činnosti pokračovat u nás v Čechách. Od začátku jsem se chtěla věnovat seniorům, protože mě tato problematika zajímala a nikdo se tomu nevěnoval. A to právě i díky mým prarodičům, kteří pro mne byli inspirací.

Spousta lidí si myslí, že když má modelka nadaci, znamená to, že jen někam přijde, usměje se, vyfotí se a hotovo. Četla jsem ale, že minimálně na začátku jsem tu dělala i spoustu obyčejné práce jako je papírování. Co všechno máte na starosti teď?

Každý se angažuje tak, jak si sám přeje a jak to situace žádá. Protože je to má nadace, která nosí moji myšlenku a vizi, věnuji se jí maximálně ve svém volném čase. Už například jen proto, že nejsem jen její tvář nebo patronka, ale její zakladatelka, předsedkyně správní rady, fundraiser a výkonná složka týmu nadace. Moje práce spočívá v čemkoliv, co je zkrátka potřeba, podílím se na strategii, sháním peníze, partnery, jezdím na projekty, s kolegyněmi připravuji benefiční akce a podobně.

Máte strach ze stárnutí?

Nemám, protože věřím, že mnoha věcem lze předejít, a taky věřím na to, že je váš život ve vašich rukou a vy jste tím, kdo určuje svůj osud a budoucnost. A pokud jste myslela, jestli se bojím stárnutí kvůli vzhledu, tak to je něco, co mě opravdu ani trochu netrápí a čím se nezabývám.

Kvůli práci hodně cestujete po světě. Jak dlouho se dá takový "rozlítaný" životní styl vydržet?

Žiju tak od začátku své pracovní kariéry. Moje generace je zvyklá na to, že kvůli práci cestuje, je to pro nás přirozené. Rozlítaný životní styl mi problém nedělá, dokonce mi vyhovuje. O to víc si vážím odpočinku, chvíle, které trávím doma nebo třeba u rodičů a prarodičů. Když se člověk naučí odpočívat a relaxovat, tak není problém takové tempo zvládat.

Když jsem se ptala kolegyň a kamarádek, na co by se zeptaly Taťány Kuchařové, řekly mi, že je zajímá, jak sbalila Ondřeje Brzobohatého. Prozradíte jim to?

Na to moc ráda děvčatům odpovím. On sbalil mě.

Co je pro vás ve vztahu důležité? Přes co takzvaně nejede vlak?

Důležitá je svoboda a důvěra.

Jak se vyvíjí vaše herecká kariéra?

Velmi hezky, děkuji za optání. Můžete mě spatřit ve snímku Donšajni Jiřího Menzela, kde mám takovou malinkou roličku, v americkém nezávislém snímku The big Meet, Clay, Tag, vedle českého Gymplu. Nabídky přicházejí a některé nabídky zvažuji.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Deptají vás příspěvky přátel na Facebooku? Braňte se

Na vzhledu záleží: Zaujme mě jen svalnatec

17 triků, které váš dům promění v luxusní bydlení

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama