reklama

Soused mi ničí život. Skutečně se musím stěhovat já?

"Soused mi dělá ze života peklo a já nevím, co dál. Stěhovat se nechci," píše Jolana.

Foto: Thinkstock

Sousedy si nevybíráme, o to horší situace může nastat v bytě, kde jste noví, a nevíte, jak s ostatními vycházet, komu věřit a před kým se mít na pozoru. Své o tom ví i Jolana.

Když se přistěhovala do centra Prahy, netušila, jak moc jí změní život jeden nevrlý soused. V současné době přemýšlí, že se přestěhuje, ale byt v centru za tak skvělé peníze a blízko práce nenajde. Jak z celé situace ven?

"Bydlení jsme s přítelem hledali dlouho. Sehnat něco slušného, za rozumnou cenu, v centru a blízko prací nás obou, byl téměř nadlidský výkon. Přesto se podařilo a mi se po měsíci malování, rekonstrukce a stěhování, konečně zabydleli," začíná svůj email Jolana.

Hluk a křik

Jednou jsem se vracela ve dvě hodiny ráno z akce, když ve dveřích byla policie. Venku stál soused (jak jsem později zjistila), na druhé straně sousedka bez bot a s dítětem v ruce. Prohodila jsem pozdrav a vyrazila co nejrychleji do bytu.

Doporučujeme: Máte hlučné sousedy? Nenechte si to líbit

O pár dní později bylo z horního patra slyšet hluk, křik, nadávky. Tak se to opakovalo několik dní, vždy do pozdních nočních hodin. Už jsem toho měla akorát dost a vyrazila, že u nich zaklepu a zjistím, co se děje, a zda by se mohli trochu utišit, protože se v tom nedá spát. Když se otevřely dveře, a já uviděla dvoumetrového chlapa, který tenkrát stál ve dveřích s policí, polevila jsem ve vzteku a se vší slušností je požádala o to, zda by se mohli utišit. Způsob, jakým mě on vyprovodil byl děsný a tolik nadávek, jsem si snad v životě nevyslechla.

Telefon a varování

Druhý den mi na telefon přišla SMSka (netuším, kde vzal číslo) od souseda, že se do nich nemám plést, ať si hledím svého. Následně psala jeho přítelkyně, že se za něj omlouvá, prý je to velký pruďas a nesnese kritiku na svou osobu. Řekla jsem si OK, nechám je být.

Hluk neustával, když se o tři dny později v noci ve dveřích objevila sousedka, že ji přítel vyhodil jen v noční košili a nechce ji pustit domů za dítětem. Napadlo mě zavolat policii. Na jeho pohled, když si pro něj přišli s tím, že by si měl jít někam zchladit hlavu a pustit přítelkyni domů, nikdy nezapomenu. Tenkrát slyšel, jak jeho přítelkyni říkám, že kdyby potřebovala, může k nám kdykoliv přijít a rádi jí pomůžeme.

Neměla jsem se do toho plést

Po náročné směně v práci jsem nemohla usnout, protože na hoře opět řádil a křičel. Jen jsem paní napsala, zda je vše v pořádku. Ozvala se rána a druhý den přišla SMSka, že šlo jen o výměnu názorů a odnesla to (zatím) jen dětská postýlka. Asi třikrát během měsíce jsem na něj zavolala policii, protože ohrožoval ji i dítě.

Od dalšího týdne jsem nacházela před bytem výkaly od psů, plné odpadkové pytle, vyskládané láhve od piva. Měli jsme problémy s domácím, myslel si, že nepořádek dělá náš pes a smetí nevynášíme my. Asi o týden později u nás zazvonila policie, že bylo nahlášené poškození cizího majetku. Když jsme přišli o patro výš, měl soused poškrábané a pokopané dveře. Vše svedl na mého přítele, že prý na něj žárlí. Jeho družka tenkrát výpověď potvrdila. Na ni se nezlobím, prostě se bála, ale zkomplikovala nám život.

Náš tip: Manžela miluju, ale 20 let je moc

Během 14 dnů byla u nás policie asi třikrát, vždy šlo o nějaký konflikt, za který jsme údajně mohli my. Ať se jednalo o rozbité sklo u vchodových dveří, promáčknuté schránky či něco jiného. A svědci? Nikdo prý nic neviděl. Skoro každý den se bojím vyjít z bytu, protože nevím, co mě čeká. Správce nám nevěří. Chce po nás finanční odškodnění. Nechci opouštět byt, sotva jsme se nastěhovali, ale copak jde celou situaci ještě jinak vyřešit?

A co vy? Vycházíte se svými sousedy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Manžela miluju, ale 20 let je moc. Chci pryč

Bez transplantace by zemřel. Teď reprezentuje ve sportu

Péče o zuby v těhotenství. Co je fáma a co fakt?

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama