reklama

Šetřete čas: Co všechno se dá zařídit přes internet?

Co všechno můžete vyřídit přes internet, aniž byste museli vytáhnout paty z domova?

Foto: Thinkstock

Přes internet lze zařídit mnohem víc věcí než je jen nákup oblečení nebo elektroniky, případně nastavení bankovních výpisů a příkazů. Jen všechny ty chytré služby možná ještě neznáte. Což je škoda, protože jakmile si zvyknete je používat, ušetříte spoustu času a leckdy i peněz.

Jednou z největších výhod internetu je fakt, že umí šetřit čas. Umí ho samozřejmě i brát, ale to je zase jiná kapitola. Díky internetu si ušetříte cestu na spoustu úřadů (vždyť i daňové přiznání se dnes dá posílat přes internet), do spousty obchodů, a nemusíte se probírat spoustou inzerátů a reklam, abyste sehnali dobrou paní na úklid, řemeslníky nebo někoho, kdo vám doma spolehlivě uklidí.

Těch služeb je však tolik, že je těžké se v nich zorientovat, a o některých nás zase naopak ani nenapadne, že by vůbec mohly existovat, a tak se se zařizováním věcí pořád trápíme "postaru". Vytvořili jsme proto přehled zajímavých internetových služeb, jejichž pomoc by se jednou mohla hodit i vám.

Jídlo

Že se přes internet dá nakoupit oblečení, elektronika nebo granule pro psy už asi víte. Ale objednat si můžete klidně i týdenní nákup potravin pro celou rodinu, čímž vám odpadne pravidelná honička s vozíkem po supermarketu. Takové služby nabízí například obchody Tesco (www.itesco.cz). Pokud si však potrpíte na kvalitnější potraviny než najdete v supermarketech, zamiřte na Rohlik.cz, kde si můžete objednat i potraviny od farmářů.

Bývalý šéf českého Globusu pak začátkem roku spustil e-shop s potravinami s názvem Kolonial.cz. Jestli se vám ale nechce vařit a jste dokonce i tak líní (ok, tak zaneprázdnění), abyste se zvedli a zašli si do restaurace, budou se vám hodit weby Jidloted.cz nebo Damejidlo.cz, které vám dovezou jídlo přímo z vaší oblíbené restaurace.

Kosmetika

Nákup parfémů přes internet je oblíbený už léta, ovšem je i tak trochu riskantní. Napodobeniny vůní totiž bývají velmi zdařilé, a tak se může stát, že dokonce ani po deseti nákupech nepoznáte, že vás e-shop nebo prodejce někde na Aukru klame. Používejte k tomu proto raději jen velké a renomované servery jako je třeba e-shop parfumerií FAnn (www.fann.cz), případně ověřený server Krasa.cz.

Čtěte také: Seznamujete se přes internet? Tyhle lži uslyšíte!

Na internetu však nemusíte kupovat jen parfémy nebo líčidla, ale i běžnou drogerii včetně pracích prášků nebo čisticích prostředků. První takovou on-line drogerií v Česku je Ageo.cz, která nabízí 20 tisíc různých produktů a kromě toho i příznivé ceny. Provozovatelé slibují, že díky tomu, že nemusí platit nájmy za kamenné prodejny, tu můžete ušetřit až 70 procent z běžných cen.

Úklid

A teď pojďme k těm méně příjemným věcem. Zatímco v nákupech, těch reálných i těch přes internet, si ještě celkem libujeme, shánět paní na úklid nebo úklidovou agenturu může být stejný opruz jako uklízení samotné. Naštěstí existuje několik organizací, které tyhle úklidové čety organizují a prověřují místo vás. Nejlepší na trhu se v tom teď snaží být server LidskaSila.cz.

Jeho zakladatelé tvrdí, že kladou důraz nejen na profesionalitu, ale také na důvěru. A kromě toho nabízejí i nižší ceny než konkurence. V budoucnu se chtějí zaměřovat nejen na úklid, ale třeba i na řemeslnické práce, takže určitě stojí za to si tuhle adresu zapamatovat.

Zatímco projekt Lidská síla se specializuje na všechny fáze úklidu, velmi oblíbený už je web Ironingladies.cz, kde najdete paní, která vám vyžehlí, co budete chtít, a ještě bude vděčná, že jste jí dali práci.

Hlídání dětí

Velmi obtížné může být hledání spolehlivé a šikovné paní na hlídání. Děti totiž nechcete svěřit jen tak někomu, a tak ani zkušenosti vaší nejlepší kamarádky nemusí být dostatečnou referencí. Samozřejmě existují agentury, které tyhle paní na hlídání sdružují a zaručí se vám za ně, jenže většinou si ještě účtují provizi.

Abyste se tomuhle všemu vyhnuli a vyřešili to jednou ranou, běžte na stránky Hlídačky.cz, kde si můžete tu správnou paní vybrat z několika tisíc.

Bydlení

Kupování bytu a vyřizování hypotéky patří k nejotravnějším činnostem, které nás v životě potkají. Člověk by si myslel, že když si najme finančního poradce, pár starostí mu ubude, ale málokdy to tak skutečně je. Naštěstí je tu teď služba Rádce pro vaši nemovitost, jejíž stejnojmenný web vám pomůže úplně se vším od výběru vhodného bytu nebo domu až po zajištění hypotéky. Respektive, všechno potřebné udělá za vás, vy jen rozhodujete a podepisujete.

Když už byt seženete, je na čase ho zařídit. Což znamená další spoustu přemýšlení, vybírání, rozhodování. Můžete si najmout architekta, jenže s tím se zase musíte scházet, pobíhat s ním po obchodech... Pokud tedy nevyužijete server Hezkey.cz, který nabízí služby renomovaných architektů, ovšem v online podobě. Vy pošlete fotky bytu, mailem vám pak přijdou návrhy a vše další se řeší přes telefon nebo korespondenčně. Úleva, že?

Spoustu tipů, ale i poradnu pak najdete na webu Homepix.cz.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

5 důvodů, proč zrušit účet na Facebooku

Prodali dům a vyrazili s dětmi v karavanu na cesty

Nejste úspěšní? 5 signálů, že ztrácíte sebevědomí

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama