reklama

5 důvodů, proč zrušit účet na Facebooku

Už vás někdy napadlo svůj účet na Facebooku úplně zrušit? Máme pro vás pět dobrých důvodů.

Foto: Isifa/Thinkstock

Také několikrát denně kontrolujete Facebook, sledujete příspěvky přátel, vymýšlíte své vlastní, komentujete, lajkujete a chatujete? A pak jednou za čas máte výčitky, kolik času jste tomu zase věnovali? A co takhle svůj profil úplně zrušit? Máme pro vás pět dobrých důvodů.

Na první pohled se vám bude zrušení Facebooku stát nepochopitelné, když se odhodláte, bude to velký nezvyk, ale po čase dost možná zjistíte, že to mělo jen samá pozitiva. Proč je tedy lepší z Facebooku odejít a co vás potom čeká?

1) Facebook vám ničí mozek

Možná si ani neuvědomujete, jak moc sociální sítě ovlivňují vaše myšlení a prožívání. Pokud jste jejich aktivním uživatelem, jistě se vám už někdy stalo, že jste uprostřed nějaké události nebo situace už začali přemýšlet, jak ji co nejlépe popsat na Facebooku. Nebo jak ji co nejlépe vyfotit, aby získala hodně "lajků". Bez Facebooku můžete o svých zážitcích zase vyprávět přátelům naživo, nebudou vám po první větě říkat: "Já vím, už jsem to viděl na Facebooku."

2) Poznáte opravdové přátele

Kvůli Facebooku se vám možná zdá, že máte spoustu přátel, a dost možná se těm, kteří jsou s vámi ve facebookové interakci vlastně věnujete víc, než těm opravdovým. Není možná od věci Facebook alespoň na nějakou dobu zrušit a připomenout si, kteří lidé patří do kolonky opravdoví přátelé. Poznáte to třeba tak, že vám budou volat, jak se máte, aniž byste zrovna zveřejnili vtipný příspěvek. A také vám pomohou, až se vám třeba rozbije auto.

3) "Lajk" už stejně nic neznamená

Tlačítko Like, nebo česky To se mi líbí, už neznamená to, co kdysi. Ze začátku jsme ho mačkali opravdu jen v případě, že nás něco nadchlo, přímo se nás to dotýkalo, zlepšilo nám náladu. Dnes už tím lidé v podstatě jen stvrtzují, že to viděli a že to není úplně blbé. Často si tím také zajišťují přízeň jiných uživatelů, aby oni pro změnu lajkovali jejich příspěvky. Celá tahle komedie už je prostě zbytečná.

4) Získáte spoustu času

Pokud na počítači pracujete, najednou zjistíte, že bez Facebooku máte všechny pracovní úkoly hotové mnohem rychleji. V městské hromadné dopravě máte zase čas na čtení, a když na někoho čekáte před restaurací, můžete jen pozorovat okolní cvrkot, což může být mnohem víc inspirující, než jste si kdy myslela. A také si tím nekazíte oči.

5) Zjistíte, co je důležité

Zase si uvědomíte, že ne všechno stojí za zachycení a zvěčnění. Nebudete ztrácet čas a energii tím, abyste všechno kolem sebe vyfotili, popsali a na každé maličkosti hledali největší vtip. Nebudete muset mít plný telefon aplikací, jak na úpravu fotek, rámečků a nápisu, tak od Facebooku samotného. Najednou budete mít prostor pro to, abyste si věci kolem sebe opravdu užili a zapamatovali - a nikoli jen přes zveřejněnou a přefiltrovanou fotku. Navíc důležitost jednotlivých věcí nebudete posuzovat podle počtů lajků nebo komentářů, ale jedině sami podle vlastního uvážení. Jak osvobozující!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Překvapivé video: Jak hodnotíte sebe a co vidí blízcí?

8 znamení, že jste chytřejší než ostatní

Za moji anorexii může Facebook a Instagram

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama