reklama
 

Pálení čarodějnic? Vydejte se na hrad Lukov!

Dodržujete každý rok tradiční pálení čarodějnic? Zažijte originální atmosféru na hradě Lukov!

Vatra (ilustrační snímek)
Vatra (ilustrační snímek) | Foto: Zuzana Hronová

Každý rok se tradičně 30. dubna pořádá pálení čarodějnic. Tradice, která po době úpadku opět vzkvétá. Nejen na vesnicích, ale i ve městě se chystají hranice na symbolické upálení čarodějnice.

Nechte se zlákat slunečným počasím a teplotami dosahujícími téměř třiceti stupňů a vydejte se s celou rodinou na výlet. Máme pro vás tip z portálu kudyznudy.cz na pálení čarodějnic na hradě Lukově. Zabalte si buřty a vydejte se za dobrodružným výletem.

Na hradě Lukov se pálí čarodějnice

Kdo z vás nezná hrad Lukov, má tento víkend ideální příležitost. Na zřícenině hradu Lukov bude opět plno lidí, zábavy a příjemná atmosféra. Provozovatelé památky, Spolek přátel hradu Lukova, pořádá poslední dubnovou sobotu tradiční pálení čarodějnic. Zřícenina hradu Lukov se nachází v regionu Východní Morava v oblasti Zlínsko a okolí Luhačovic.

Vzácná zřícenina

Zřícenina je postupně rekonstruována už více než 20 let. Lukov je jednou z nejznámějších hradních zřícenin v České republice a možná právě proto zájem o hrad a akce v poslední době velmi vzrůstá. Příjemné až strašidelné prostředí láká k pořádání koncertů a různých ohníčkových akcí.

Kdy a kde?

28. dubna proběhne od osmi hodin na hradě pálení čarodějnic. Během večera uvidíte divadelní příběh s upálením opravdové čarodějnice. Nezapomenutelným zážitkem bude ohňová show skupiny Boca Fuego a představení historického šermu skupiny Solutus. Vydejte se s celou rodinou za příjemnou atmosférou a upečte si buřta na pravé čarodějnické hranici.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama