reklama

Omylem poslaná esemeska: Proč je lepší telefonovat?

Zeptejte se kohokoli, zda už někdy v životě omylem poslal esemesku někomu úplně jinému, než původně zamýšlel. Pravděpodobně odpoví, že ano. My jsme to udělali a zjistili, že někdy to může být celkem zábavné, ale někdy si tím můžete pěkně zavařit. Jediná textovka klidně může změnit celý váš život.

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Zeptejte se kohokoli, zda už někdy v životě omylem poslal esemesku někomu úplně jinému, než původně zamýšlel. Pravděpodobně odpoví, že ano. My jsme to udělali a zjistili, že někdy to může být celkem zábavné, ale někdy si tím můžete pěkně zavařit. Jediná textovka klidně může změnit celý váš život.

Možná tomu nebudete věřit, ale nenašli jsme ani jednoho člověka, který by se někdy v mobilu omylem neukliknul, nebo komu by alespoň jedinkrát nepřišla zpráva určená pro někoho úplně jiného. Většinou šlo o nezávažné a nezábavné chyby. Když pošlete něco jako "OK" nebo "Platí to dneska?" nebo "U nás svítí sluníčko" někomu jinému, není z toho ani průšvih, ani zábavná historka.

"Zrovna teď o víkendu mi přišla zpráva z neznámého čísla: "Večer můžeš přijet, naši odjeli na chatu!", vypráví například pětačtyřicetiletý Petr. "Odepsal jsem, že bych rád, ale že se s manželkou také chystám na chatu."

Adresát neznámý...

Devětadvacetileté Markétě zase pravidelně už asi rok a půl chodí manželské hádky, tedy jen jejich jedna strana. Zprávy jsou prý posílané z internetu, tak Markéta ani nemá kam odpovědět, že ona přece doma vaří, pere i uklízí a žádné děti nemá.

Když vám ale přijde zpráva "Kdybys náhodou mluvil s Julií, tak jsem byl včera večer s tebou na pivu," přičemž vy jste Julie, už to taková zábava není. To je přesně ten případ esemesky, která vám může obrátit život vzhůru nohama a vlastně ani nezáleží na tom, zda se její pisatel dopouštěl nevěry, nebo byl jen na pracovní schůzce s krásnou klientkou a chtěl zabránit zbytečné žárlivosti, nebo si prostě jen chtěl dopřát večer sám pro sebe.

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE >>

Samozřejmě tu je i možnost, že špatnou esemesku odešlete vy. Jako dvaatřicetiletá Jana, která vypráví: "Přítel odjel na služební cestu a mně bylo smutno, tak jsem se rozhodla mu napsat lehce erotickou zprávu o tom, že mám na něj chuť a že si ze všeho nejdřív teď přeju být s ním. Jenže jsem to omylem odeslala svému šéfovi!"

Sice jí neodepsal, ale zato po ní od té doby házi nemravné pohledy, snaží se být s ní neustále v kontaktu, občas i v tom fyzickém. Je svobodný a zřejmě by nějakým dobrodružstvím nepohrdl. A Jana neví, co si teď počít.

Má doufat, že to šéfa samo nějak přejde, nebo za ním má jít a vysvětlit mu svůj "přehmat"? Ale co když se on naštve, že o něj vlastně nestojí? Přece jen je to její nadřízený, nesmí si to u něj rozházet...

Co si o tom myslíte vy?

Co byste udělali v její situaci vy? Stalo se vám někdy něco podobného? Nebo nějaký jiný trapas či průšvih se špatně odeslanou textovkou?

Podobné trapasy i rady, jak jim zabránit, případně jak se po nich chovat, budou už zítra tématem pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Máte strach z telefonování? Zbavíme vás ho

Pálím mosty: Po rozchodu mě žádná bývalá už nezajímá

Debilní kecy učitelek: Co říkala ta vaše?

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama