reklama

Nový trend se starým obsahem. Pivní turistika!

Pivní turistika je oblíbený způsob, jak trávit dovolenou. Víme, kam vyrazit za kvalitním zlatavým mokem

Foto: Žena

Mnoho turistů si oblíbilo putovaní za dobrým pivem. Tento nápoj pomáhá při trávení, ale má i blahodárné účinky na pleť. Zlatavý mok je chloubou České republiky. Plzeňský kraj se rozhodl, že ukáže, kam putovat za oblíbenou hořkou chutí piva.

Aby se turisté a výletníci dozvěděli, kudy se mají vydat za Dobřanským dragounem, Purkmistrem do Černic nebo netypickým Pašerákem do Železné Rudy, nechal Plzeňský kraj vytisknout novou brožurku.

Pivní stezka odvahy

V těchto dnech vychází nový ucelený průvodce po jedenácti velkých i malých pivovarech kolem Plzně. Zájemci si mohou vybrat sedm pivních stezek a zajímavostech v okolí. Brožuru vydává Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu krajského úřadu v Plzni. Určitě potěší každého milovníka piva a to i ze zahraničí, protože vychází nejen v české verzi, ale i anglické, ruské, německé a holandské.

Bez mapy pivo nebude

Další dobrou zprávou pro pivaře je vydání Mapy pivovarů a turistických cílů Plzeňského kraje. Kromě pivovarů je možné v mapě vyčíst hrady, zámky a pamětihodností. Plán vychází ve dvou jazykových verzích, česko-německo-anglická a rusko-italsko-holandsko-francouzská. Pivní stezky i Mapa pivovarů budou k dostání v nejbližších týdnech v informačních centrech regionu Plzeň.  

 

 

 

 

 

 

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama