reklama

Nový hit v hubnutí: Šňupání čokolády!

Už jste slyšeli, že se dá čokoláda šňupat? Dokonce vás povzbudí stejně jako tabulka čokolády, ale nepřiberete!

Foto: thrillist.com

Existuje mnoho způsobů, jak si užít čokoládu. Můžete ji nechat pomalu rozpouštět na jazyku, jemně žvýkat, vychutnat si ji ve formě lízátka, ovoce namočeného v tomto hříšně dobrém mlsu, dopřát si ji v kombinaci s limetkou, alkoholem, nebo dokonce ve slané podobě. Ale věděli jste, že ji lze i šňupat?

Asi si myslíte, že jsme se museli úplně zbláznit, ale za tímto malým vynálezem stojí Dominique Persoone, výrobce nepřibírá.

Šňupání kakaa je legální

Vše spočívá v tom, že si do své nosní dírky vpravíte extra jemné kakao té nejvyšší kvality. Dominique nabízí různé vůně. Mezi oblíbené patří zázvor a malina.

Doporučujeme: Čokoláda jako prevence obezity? Funguje to!

Už jste někdy zkoušeli jídlo ochutnat se zacpaným nosem? Nepoznáte, co vám bylo naservírováno. A stejnou důležitost nosu chápe i pan Persoone.

Pokud se vám podaří celý rituál zvládnou psychicky, následně se vám bude několik hodin do mozku a do těla uvolňovat vše dobré, co kakao obsahuje.

Nejdůležitější jsou čtyři látky:

Anandamid -  Přirozeně působí v mozku a je spojován s pocity uvolnění.

Arginin - Je považován a přírodní viagru.

Tryptofan - Ovlivňuje pocity dobré nálady.

Fenyletylamin - Je nazýván hormonem lásky a štěstí.

Díky těmto čtyřem pomocníkům je kakao skutečným antidepresivem a v případě podání přes sliznice nosu, jsou jeho účinky urychlené.

Kakaový katapult na oslavu

Celý nápad vznikl jako narozeninové překvapení. "Manželka jednoho z členů kapely The Rolling Stones nás požádala o sestavení čokoládového menu na oslavu. Jsou to dědové rock 'n' rollu, tak jsme si s nadsázkou mysleli, že šňupání bude tím pravým způsobem servírování," upřesňuje pro web wsj.com svůj záměr Dominique.

Jak celá věc funguje?

Jedná se o malý plastový přístroj, který je odpružený. Na konec plošinky katapultu si nasype trošku vybraného kakaa, přiblížíte jej na pár centimetrů od nosu, vypálíte a vdechujete. Z počátku po inhalování kakaa budete trochu překvapení, začne se vám lehce točit hlava, možná se poprvé i rozkašlete, ale organismus energii přijme a za pár vteřin je vše v naprostém pořádku.

Podívejte se na video, kde vám sám autor ukáže, jak se přístroj používá...

Můžeme být závislí?

Dominique nechce z lidí udělat závisláky na kakau, ale spíše vynalezl něco nového pro zábavu s kamarády či jako originální dárek pro přátele. Ale nás by zajímalo, co dělá kakaový prášek se sliznicemi po delším používání.

Svůj katapult prodává v krásném dárkovém balení. Celá sada vyjde v přepočtu asi na 2000 Kč. V mnoha zemích se svým vynálezem neuspěl, ale prodej 25 000 kusů svědčí o tom, že si "čokoládové šňupání" našlo své zákazníky. Pokud byste chtěli zkusit kakao inhalovat, vychytávku si pořídíte na webu chocolateshooter.be

"Jsem na sebe hrdý!"

V Belgii je Dominique považován za mistra svého oboru. Sám se rozhodl, že bude vyrábět pralinky s netradiční příchutí. "Před 20 lety byla čokoláda jen klasickým dárkem pro babičku k narozeninám," vysvětluje v rozhovoru pro web wsj.com Dominique Persoone.

"Neříkám, že je na tom něco špatného, ale jsem hrdý na to, že dokážu kombinovat čokoládu a náplň s příchutí coca coly. Můj syn tento výrobek miluje. Když ji ochutnáte, zažijete výbuch všech smyslů a drobné šumění na jazyku, za které může mandle obalená v cukru," pokračuje Dominique.

Vyučil se kuchařem a cukrářem a v roce 1992 otevřel svůj první obchod. V současné době se může pochlubit 50 druhy této pochoutky a Muzeem čokolády.

Svou práci bere velmi vážně. Spolupracuje s vědci a hledá různé kombinace a kvalitní suroviny. Na kontě má příchutě jako mléčná čokoláda plněná slaninou, bílá pralinka se šafránem, hořká s květákovou náplní nebo s lososovou pěnou. Jeho fantazie je nekonečná a budí uznání i těch největších kuchařských mistrů z celého světa.

Máte rádi čokoládu? A dovede si představit, že byste ji šňupli do nosu? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zuby zemřelých Čechů ničí ovzduší. A co ty vaše?

Porod ve vaně: S placentou jsme žili 5 dní

8 chyb, kterými partnerovi zkazíte orální sexMelanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama