reklama

Nesluší vám žádné sluneční brýle? Máme řešení!

Vybrat správné sluneční brýle není jednoduché. Připravili jsme pro vás pár tipů pro snadný výběr slunečních brýlí

Na golfovém turnaji US Masters v Augustě. V odrazu brýlí je vidět šampión Vijay Singh z Fidži.
Na golfovém turnaji US Masters v Augustě. V odrazu brýlí je vidět šampión Vijay Singh z Fidži. | Foto: Reuters

Léto a dovolená u moře už je za rohem a je nejvyšší čas si koupit nové sluneční brýle. Výběr slunečních brýlí je v současné době převážně módní záležitost. Při výběru se spoléhejte na sebe a na svůj pocit, než na profesionální rady optiků.

Ke každému typu obličeje se hodí jiné sluneční brýle. Díky našim radám, budete vědět, jak si vybrat vhodné sluneční brýle, abyste byla trendy a mohla je nosit k módě 2012. Sluneční brýle jsou jednoznačně nezbytnou součástí vybavení každé ženské kabelky. Nezapomínejte, že ve slunečních brýlích se musíte cítit dobře!

Kulaté a čtvercové brýle

Takové brýle vypadají na stojanech velmi hezky, moderně, ale nemůže si je dovolit každý. K tomuto typu brýlí se hodí úzký, štíhlý obličej s výraznými lícními kostmi. Na tyto brýle určitě musí zapomenout ženy s kulatým obličejem. V případě, že s kulatým obličejem si zakoupíte čtvercové nebo kulaté brýle, počítejte s tím, že budete spíše směšná než trendy a stylová.

Hranaté sluneční brýle

Tyto stylové sluneční brýle si mohou dovolit ženy s kulatým obličejem. Je třeba se vyvarovat rozměrným kusům. Ženy s protáhlejším obličejem a hranatým si v tomto typu brýlí určitě vyberou. V případě, že máte široké lícní kosti, je třeba se hranatým brýlím vyhnout obloukem. Budete v nich totiž vipatad, jako mladší sourozenec terminátora.

Oválné brýle jsou výhodou

Jako jeden z mála druhů, tento typ slunečních brýlí sluší téměř každé ženě. V obchodě je nejčastěji potkáte v provedení s velkými obroučkami, které budou slušet ženám, jak s kulatým tak hranatým obličejem. Pokuste se natrefit na trendy tvar, který padne jako ulitý a budete hvězdou všech pláží.

Brýle jako srdce

"Srdíčkové" sluneční brýle se také nazývají jako letecké. Mezi mladými trendy lidmi jsou velmi oblíbené a určitě jsou hitem i pro letošní sezónu. Dříve byly jen doménou mužské části populace, dnes si získaly větší oblibu také u žen. Hodí se pro ženy se všemi tvary a typy obličejů.

Obroučka? Jen přes mou mrtvolu!

Brýle s úzkými obroučkami jsou ideální volbou pro ženy, které mají kulatý nebo plnoštíhlejší obličej. Obecně se říká, že silné obroučky štíhlému obličeji a úzké patří baculkám. Trendy jsou brýle s velmi úzkými obroučkami a zabarveným sklem do fialova nebo do hněda.

Vyberte si brýle, které vám budou pasovat. V dnešní době je celá řada výrobců s trendy slunečními brýlemi a je jen na nás, zda si vybereme ze značek jako jsou Dorothy Perkins, O´size, Street Retro, Boots, Gucci, Miu Miu, Ray Ban nebo Reebok.

 

Rozvolňovací balíček? Nejásal bych, ale vzniká kolektivní imunita, říká epidemiolog | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama