reklama

Eliška Lüftnerová z Talentu: Jak září česká Édith Piaf?

Eliška Lüftnerová - přezdívá se jí česká Édith Piaf, přestože francouzsky neumí ani slovo. Zpěvu se věnuje teprve pár let, ale už teď patří mezi hlavní favority na celkové vítězství televizní show Česko Slovensko má talent.

Eliška Luftnerová
Eliška Luftnerová | Foto: Prima FTV

Přezdívá se jí česká Édith Piaf, přestože francouzsky neumí ani slovo. Šansony začala zpívat před pár lety a díky svému pěveckému nadání patří dost možná mezi hlavní favority na celkové vítězství  v televizní show Česko Slovensko má talent.

Eliška Lüftnerová se začala věnovat zpěvu v šesti letech, ale dlouho u něj nevydržela a svůj talent objevovala například ve sportu nebo kreslení. K muzice se vrátila až před čtyřmi roky. "Hodně dlouho jsem poslouchala názory cizích lidí, což jsem neměla. Měla jsem se rozhodovat sama za sebe," přiznává dnes sebekriticky Eliška.

Šanson žije

Správnost svého rozhodnutí, tedy věnovat se hudbě, si přišla sama ověřit před porotu Česko Slovensko má talent. Eliščina interpretace slavné písně Non, je ne regrette rien od Édith Piaf byla natolik osobitá a podmanivá, že navzdory svému mladému věku - je jí teprve dvacet let - dokázala strhnout nejen diváky v divadle, ale zaujala i trio porotců, které jí vyseklo velkou poklonu. "Bylo to nejlepší šansonové vystoupení, jaké jsme kdy v Talentu měli, a možná nejlepší vystoupení, jaké jsem v talentových soutěžích v Čechách a na Slovensku viděl," rozplýval se Jaro Slávik.

Eliška má ráda francouzštinu

Eliška přitom francouzsky vůbec neumí a texty skladeb Édith Piaf má odposlouchané. "Přehrávám si Édith stokrát, tisíckrát, dokud to není dokonalé," přiznává mladá zpěvačka a jedním dechem dodává, že se jazyk svého pěveckého idolu bude muset brzy naučit pořádně.

Kdo vyhraje Talent?

V semifinále Talentu to ale nebude mít jednoduché, protože na ni čekají těžcí soupeři. Diváci již v dřívějších kolech vyjádřili sympatie mimo jiných dvěma znamenitým zpěvákům, "indiánce" Lucii Dobrovodské a Miroslavu Sýkorovi.

Video s vystoupením Elišky Lüftnerové můžete zhlédnout online zde. Stejně tak zde máte možnost vidět vystoupení i dalších talentů, které se představily na castingu 20. 10. 2013.

Vietnamský zpěvák v Talentu

Mezi takové se dle ohlasu poroty i diváků zařadil například vietnamský zpěvák Vu Khac Dinh Keydee, který zazářil písní od amerického zpěváka Joshe Grobana. Sympatický třicetiletý Khac Dinh se jinak živí coby obchodník s rýží. Kromě toho se sám stará o osmiletou dceru.

Další pozoruhodné vystoupení předvedl originální žonglér ze Švýcarska Jonas Slanzi nebo mladý slovenský bubeník Adam Druga.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Koktající Pavarotii: Kdo je Miroslav Sýkora?

Indiánka Lucie Dobrovodská: Rytmus ji vyrazil z Hlasu, teď bojuje o výhru v Talentu

Dara Rolins: Dítě s Rytmusem? Nechávám to osudu

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama