reklama

Dárek, co potěší a pomůže, znamená dvojnásobnou radost!

Charita je činnost potřebná, ušlechtilá a chvályhodná. O tom není pochyb. Že ale může být i netradičně pojatá a zábavná? Pokusíme se vás o tom přesvědčit!

Foto: www.skutecnydarek.cz

Charita je činnost potřebná, ušlechtilá a chvályhodná. O tom není pochyb. Že ale může být i netradičně pojatá a zábavná? Pokusíme se vás o tom přesvědčit!

Ve stručnosti vám představíme tři projekty, které podle našeho názoru má smysl podpořit a jimž věříme a fandíme. Jedná se totiž o pomoc konkrétní, adresnou, zkrátka osobní.

Radost můžete udělat těm, kteří pomoc skutečně potřebují, a zároveň potěšit sami sebe nebo své blízké a kamarády.

Věnujte kozu nebo krávu!

Vše výše zmíněné platí beze zbytku o projektu Skutečný dárek, jež probíhá již třetím rokem pod hlavičkou společnosti Člověk v tísni.

Jedná se vlastně o charitativní e-shop. V něm můžete pořídit dárkový certifikát, kterým přispějete na nákup praktického daru pro lidi v některé ze 17 zemí světa.

Vybrat můžete například veselou kozu, 100% krávu, oslíka s povozem, šicí stroj, pumpu na vodu nebo bezpečný porod, čímž pomůžete lidem z nejchudších oblastí Afriky a Asie, aby se dokázali postavit na vlastní nohy.

O tom, že se jedná o jedinečný projekt, se můžete přesvědčit na oficiálních stránkách www.skutecnydarek.cz. Určitě odtud neodejdete s prázdnou!

Darujte trochu světla!

Veskrze sympatický je pro nás i nadační fond Světluška, jenž pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením.

I v tomto případě můžeme mluvit o pomoci naprosto konkrétní. Světluška přispívá na speciální pomůcky, vodicí psy, osobní asistenty a podporuje zrakově postižené studenty. Ostatně - na jednotlivé příběhy se podívejte sami zde.

Ke sbírce pro Světlušku se přitom můžete připojit během několika vteřin. Stačí poslat dárcovskou SMS ve tvaru: DMS SVETLUSKA a odeslat ji na číslo 87777. Zaplatíte 30 Kč a Světluška obdrží 27 Kč.

Vše potřebné nejen o této formě pomoci se dozvíte na oficiálních stránkách www.svetluska.centrum.cz.

Rozsviťte s námi Strom splněných přání!

A do třetice všeho dobrého tu máme jednu srdeční záležitost, za kterou považujeme „náš" Dětský domov v Sázavě. Jako společnost Centrum Holdings s ním totiž spolupracujeme již od roku 2005.

Sázavští si do štítu vetkli zdánlivě prosté motto „Dítě je radost" a snaží se podle něho řídit. Děti od 3 do 18 let zde žijí, učí se a hrají si ve speciálních osmičlenných „rodinkách".

My se v průběhu roku snažíme dětem věnovat při mnoha aktivitám včetně letních výletů nebo zimního lyžování. Společně slavíme Den dětí, Mikuláše i Vánoce, kdy připravujeme speciální Strom splněných přání. A věřte, že je to pro nás vždy obrovská radost!

Pokud byste se k nám letos chtěli připojit i vy a podpořit děti v jejich zájmech, snech i radostech, máte možnost přispět libovolnou finanční částkou na číslo účtu: 443825319/0800.

O aktivitách Dětského domova v Sázavě se můžete dozvědět více na oficiálních stránkách www.ddsazava.cz.

Možností, jak pomáhat, je samozřejmě nepřeberné množství. Pokud jsme vás ale aspoň trochu inspirovali, budeme rádi. Protože věnovat dárek, který potěší a pomůže, to je dvojnásobná radost!

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama