reklama

7 způsobů, jak v listopadu zahnat nudu. Vybere si každý

Dochází vám nápady, jak se zabavit, když venku prší? Máme pro vás pár různorodých tipů...

Foto: Thinkstock

Dochází vám nápady, jak se zabavit, když venku prší, a děsíte se dalších volných víkendů, o kterých bude čím dál větší zima, a tak nebude co dělat? Máme pro vás pár tipů na nové zážitky. Akční totiž nemusíte být jen v létě - i v tomhle období se dá podnikat spousta věcí nebo poznávat nová místa.

Kam se tedy vypravit během listopadu?

Czech Design Week

Do 15. listopadu máte možnost v prostorách pražského Domu U Minuty a v Galerii Mánes pokochat se zajímavým a kvalitním českým designem a klidně si i nějaký pořídit, protože jde zároveň i o prodejní výstavu. Akce rozhodně není určená jen pro odborníky. Právě naopak - snaží se ukázat, že design není sprosté slovo a že může bavit i naprosté laiky. Běžte se přesvědčit.

Hunger Games

Ve čtvrtek 19. listopadu má premiéru závěrečný film série Hunger Games, který se bude líbit celé rodině - vám, ale i dospívajícím dětem. Pokud jste předchozí díly neviděli, můžete toho využít a udělat si doma filmové odpoledne, abyste mezeru dohnali.

ZAZ

Francouzská zpěvačka ZAZ se zase po roce vrací do Česka. V rámci svého turné k novému albu Paris u nás chystá hned tři zastávky. Dva dny po sobě (29. a 30. listopadu) obsadí pražské Forum Karlín, a den poté (1. prosince) odjede na druhý konec republiky, kde zahraje v Ostrava Areně. Na loňském festivalu Colours of Ostrava jí nadšeně skandovalo 40 tisíc lidí, takže i tentokrát se určitě máme na co těšit.

Máchův Brooklyn

Propojení křehké poezie a nekompromisního rapu, to je soutěž Red Bull Máchův Brooklyn. Soutěžit nemusíte, ale zkuste se jít podívat na jednu z jejích zastávek (například 18. listopadu v Olomouci, 24. v Praze nebo 25. v Hradci Králové), pokud máte tenhle žánr jen trochu rádi. Recitovat se samozřejmě nebudou klasické lyrické básně, ale rapové texty českých a slovenských interpretů. Ve hvězdné porotě zasedá například česká rapová legenda, Kato z Prago Union.

Noc divadel

Písně z oblíbených hudebních inscenací V+W Revue, Bedřich Smetana: The Greatest Hits a Šakalí léta v koncertním provedení uslyšíte 21. listopadu v Divadle ABC, kam si můžete v rámci Noci divadel přijít zatančit a užít si i další doprovodný program. Čeká vás lekce swingu, přehlídka divadelních kostýmů, tombola s divadelními cenami, fotokoutky nebo burza plakátů. Noc divadel v Divadle ABC začíná v 19.45. V Divadle Rokoko se bude od 20.30 promítat záznam legendární inscenace Miroslava Macháčka Smutek sluší Elektře. Vstup do obou divadel je navíc zdarma.

Restaurace Adore

Praha má novou restauraci jménem Adore, která nabízí výjimečnou atmosféru 80. let a je dalším počinem zkušeného restauratéra Pavla Kumžáka, který stál za úspěšnými podniky jako například Papas, holešovické Molo22 či restaurací Auerole. Adore je originální hned v několika aspektech, od samotného vstupu do restaurace, kam se dostanete "zadními" dveřmi, a máte tak šanci nahlédnout do zákulisí, logistiky a plánovaní celé kuchyně, přes svůj výrazný design a atmosféru 80. let až po aspirativního šéfkuchaře, kterým je Fabien Gailly. Ten přichází z postu sous chefa v hotelu Ritz-Carlton v Moskvě, během své kariéry vařil v mnoha michelinských podnicích.

Gynekologie 2

A pokud by se vám přece jenom nechtělo opouštět teplo domova, ale raději byste se zabalili do deky a dívali se na televizi, pusťte si alespoň něco opravdu dobrého. Zkusit můžete staronový internetový seriál od scénáristů Kanceláře Blaník. V obnovené premiéře seriálu Gynekologie 2 uvidíte Petra Čtvrtníčka a Marka Daniela. Remasterovanou verzi díla, které například v Polsku zakázali, můžete sledovat na internetové televizi Stream.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Workoholik Milan Cais: Pracuje i při běhání

Daniel Craig: Od Jamese Bonda se nechci učit nic

Jitka Schneiderová nejen o tanci: Mám šťastné období

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama