reklama
 

Nutriční expertka královské rodiny: Jak zachovat mládí, štíhlost, zdraví a vitalitu

Pokud je někdo živou reklamou na vlastní podnikání, pak je to Vivienne Talsmat. Krásná žena se zářivýma očima a hladkou pletí působí neuvěřitelně svěžím dojmem. Nechte si od ní poradit, jak toho také docílit.

Foto: Thinkstock

Její anti-aging kliniky najdete v Kanadě, Austrálii, Maďarsku, Švédsku, Španělsku, Kalifornii a brzy také v Číně. Nejznámější je ta v Londýně, kde mezi její klienty patří členové britské královské rodiny, celebrity a sportovci. Stojí také za celosvětově proslulým programem Rejuva Systems, jenž napomáhá detoxikaci, hubnutí a působí jako omlazující kúra. Vivienne Talsmat jsme se zeptali na její tajemství

Vypadáte báječně. Pokud to není impertinence, jak dlouho už se vám daří zastavit čas?

Děkuji mnohokrát, jsem mladá přesně 56 let.

Máte nějaký tajný recept na stálé mládí?

Ano, fyzicky si pravidelně dopřávám detox. Mám vlastní systém, který v podstatě důkladně pročišťuje tělo na buněčné úrovni a následně ho znovuobnovuje na základě kvalitní výživy. Jedná se zejména o vlákninu alkalizující Omega 3, spoustu antioxidantů, snadno vstřebatelné bílkoviny, vitamíny a probiotika. Vzhledem k tomu, že jsem na trhu nemohla najít produkt v odpovídající kvalitě, vytvořila jsem si svůj vlastní. Nezbytně důležitý je také pohyb. Najděte si cvičení, které budete milovat a nebudete ho brát jako povinnost. V dnešní době je nabídka lekcí a cvičení přeci tak široká.

Současný svět je orientovaný na výkon, působí na nás svou agresivitou. Jak se vyrovnat s těmito problémy? 

Důležitý je také psychický a emocionální detox. Žiji dostatečně dlouho na to, abych zjistila, že nic není opravdu tak vážné, abychom se stále museli něčeho obávat. Devadesát devět procent našich obav se nikdy nenaplní. A v případě toho jednoho procenta se musíme na situaci podívat blíže a zkrátka najít řešení. Stres, strach a úzkost jsou bludy, kterým nesmíme tak snadno podléhat. Člověk potřebuje pro zachování vnitřního mladí i duchovní rozměr. Najděte si spojení s okolním světem, který jde mimo vás. Pokud jste nábožensky založení, může to být vaše víra. Nebo to může být jóga, tai-či, meditace. Všechno to jsou duchovní aktivity a každý si má právo vybrat, která mu bude nejvíce vyhovovat.

 Jaké je vaše životní motto, které vystihuje Vaše úsilí a směřování?

'Dokud nechceme to nejlepší pro ostatní, nikdy nepoznáme to nejlepší v nás.' Věřím, že láska a radost jsou dary, které dáváme sobě a sdílíme s ostatními. Pro některé je to mír, ale já nalézám mír ve sdílení lásky a radosti.

O které členy britské královské rodiny se staráte?

Bohužel nemohu sdílet jména členů britské královské rodiny, kteří jsou mými klienty, musím akceptovat jejich právo na soukromí.

Zrovna britská panovnická rodina má zřejmě v genech dlouhověkost. Královna Matka se dožila 102 let, královna Alžběta je i v osmdesáti devíti ve skvělé formě. Domníváte se, že bohatství a klid (vše je samozřejmě relativní) prodlužuje život? Výzkumy tvrdí, že ano, úlohy prý hraje i vzdělání. Jak to vidíte vy?

Oni žijí skutečně velmi zdravě a hodně využívají přírodní medicíny. Myslím, že 'obyčejní lidé' nemají představu o tom, jak stresující život vedou bohatí. Moji klienti tráví hodně času v letadle a létají kolem celého světa. Nejedná se o prázdniny, ale o práci. To je velmi náročné. A například královna má velice nabitý denní program. Pokud by někdo strávil den v jejích botách, určitě by se rád ihned vrátil ke svému životu.

Jaký je váš názor na posedlost mládím, kterou teď všude vidíme? Uznáváte plastiky nebo je podle vás důležitější vnitřní mládí?

Připadá mi to velmi smutné, mám tolik mladých klientů těsně po dvacítce, kteří skutečně nenávidí své tělo a říkám si, co budou dělat, až se na nich projeví věk a oni na sobě uvidí skutečné známky stárnutí. Žijeme v neskutečném světě, kde si lidé myslí, že photoshop je realita. Ale i v případě, že vědí, že to realita není, stále se snaží konkurovat titulním stránkám časopisů.

Takže podle vás by honba za krásou a mládím měla mít své meze? 

Viděla jsem mnoho úžasných lidí, kteří nemají žádnou osobnost nebo se cítí tak nejistě ohledně toho, jak vypadají, že přestávají být krásní. Žena, která je šťastná a plná radosti sama se sebou, je atraktivnější, než kdyby byla pouze krásnou schránkou. Co se týče plastické chirurgie, nejsem v principu proti, ale myslím, že je třeba o eventuálním zákroku přemýšlet minimálně desetkrát. Často slyším 'Neměla bych podstoupit lifting krku?', ale to by bylo v rozporu s tím, vypadat přirozeně a zdravě. Ale na druhou stranu spousta zákroků je opravdu povedených. Ovšem jizvy vždy zůstanou. Pokud se vám tělo nelíbí v přirozeném stavu, bude se vám více líbit, když bude zjizvené? Jestli opravdu o zásahu plastického chirurga uvažujete, vyberte si velice dobrého profesionála, nedávejte na zlevněné nabídky nebo inzeráty plné vyretušovaných modelek. Nejsem tedy proti, ale raději vidím vnitřní přirozenou krásu.

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama