reklama
  • Wiki
  • Victoria´s Secret

Snad nejslavnější značka spodního prádla vznikla v Americe díky muži, který chtěl ostatním pánům ukázat, že nákup spodního prádla může být i příjemný.
Společnost založil Ray Raymond v roce 1977 v San Franciscu. Otevřel si první obchod v Palo Alto a brzy následovaly další tři obchody doprovázené zásilkou katalogů. Obchody se zaměřily na muže, byly vybaveny dřevěnými obklady zdí či viktoriánskými detaily. Místo nepřeberného množství podprsenek a kalhotek ve všech velikostech visely komplety spodního prádla zarámovány na zdech.

V roce 1982 prodal zakladatel firmu Lesliemu Wexnerovi, tvůrce oděvní společnosti The Limited. Ten nechal rukopis tvorby Victoria´s Secret nedotčený. Během osmdesátých let se značka velmi rychle rozšířila po amerických obchodních domech. Současně se stal sortiment o mnoho pestřejším, značka nyní nabízela vedle spodního prádla i obuv, večerní oblečení a parfémy.
Od devadesátých let se každoročně objevuje Victoria´s Secret Fashion Show v hlavním vysílacím čase televizního kanálu American television. Akce je vysoce prestižní záležitostí, které se zúčastňují mnohé celebrity.
Roku 2004 vznikla hravá podznačka PINK pro mladé ženy a dívky, která nabízí vedle spodního prádla i doplňky či beauty produkty.
V roce 2007 se sortiment rozšířil o produkty péče o tělo. Také se začaly katalogy vyrábět ekologičtěji.
Mezi nejslavnější tváře a těla prádla Victoria´s Secret, nazývané „Angels“, patří supermodelky Heidi Klum, Claudia Schiffer, Eva Herzigová, Adriana Lima, Miranda Kerr či Alessandra Ambrosio. Úžasné a originální reklamní kampaně v roce 1997 se účastnily topmodelky Helena Christensen, Karen Mulder, Daniela Peštová, Stephanie Seymour a Tyra Banks.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama