reklama

Oblečení značky Tom Tailor je určeno pro všechny bez omezení věku, kteří mají rádi vysoce kvalitní módu za odpovídající ceny. Prvotřídní zpracování a kombinace barevných odstínů si najde příznivce u velice náročných milovníků vkusných oděvů.

Historie

V Hamburku v roce 1962 založil Hansen Heinrich Pünjer firmu Henke & CO. Až o sedmnáct let později, tedy v roce 1979, byla první kolekce značky Tom Tailor na světě. Předsedou dozorčí rady je Uwe Schröder, co-founder společnosti Tom Tailor, který se zasloužil o uvedení značky na celosvětový trh. Původně se společnost Tom Tailor specializovala pouze na pánskou módu a dámská byla postupně do kolekcí doplněna až v roce 1999. Zajímavostí je, že dětská móda byla na trh uvedena o tři roky dříve, tedy v roce 1996. V roce 2006 společnost zprovoznila na svých webových stránkách e-shop, jelikož si uvědomovala, že takto se jim zvyšují tržby a roste popularita a udělala dobře. Stále firmě roste procento mladých zákazníků, kteří on-line nákupy vítají a zvyšují jimi tržby.

O značce

Zprvu byly v nabídce zejména svetry, kožešinové produkty a teplé oblečení, ale značka prošla velkým vývojem, a dnes v obchodech naleznete kompletní vybavení šatníku – džíny, kalhoty, mikiny, svetry, košile, trička, šaty, sukně, kraťasy, šortky a doplňky – pásky, šály, šátky, rukavice, čepice, plavky a sezónní oblečení. Dle vzoru konkurentů rozšířil Tom Tailor sortiment a začal vyrábět také doplňky do domácnosti – povlečení a ložní prádlo, parfémy, kosmetiku, kabelky, tašky a batohy, brýle a obuv.
Střihy kolekcí jsou velice vkusné, decentní, ale přitom nepůsobí usedle a na postavě vypadají velice zajímavě a neotřepaně. Proto vzbuzuje Tom Tailor i přes vyšší cenovou kategorii zájem u vícera generací.
V současné době jsou výrobky Tom Tailor k dostání ve více než 35 zemích světa a čítají 248 vlastních maloobchodních prodejen, Tom Tailor e-shop, který je dostupný v klíčových státech – v Německu, Rakousku a Nizozemí, 155 franšízových prodejen a 1786 partnerských obchodů. Nejvýznamnějšími zeměmi, ve kterých je nejvíce obchodů a kam směřuje nejvíce dodávek oblečení, jsou Německo, Rakousko, Švýcarsko, země Beneluxu a Francie.

Kolekce

Oblečení Tom Tailor se prezentuje jako sportovní módní oblečení, ovšem ryze sportovní není, jde pouze o styl oblékání, a spíše se dá charakterizovat jako klasické městské oblečení. Je tedy vhodné na běžné události, na procházku, do zaměstnání nebo do kina. Kolekce jsou zaměřeny na mladé lidi a dále na muže a ženy, kteří dosáhli středního věku. Doplňkovou kolekci tvoří i dětské oblečení. Ovšem stále častěji sahají po tomto stylu oblékání i lidé ve vyšší věkové kategorii, a to díky pohodlným materiálům a vkusným střihům. Klasická kolekce Tom Tailor nabízí módní oblečení pro ženy, muže, děti a dále také doplňky.
TOM TAILOR WOMEN CASUAL je kolekce pro ženy, která se pohybuje ve střední cenové kategorii a je zacílena na ženy mezi 25 až 40 lety. Ležérní kolekce se zaměřuje na ženská témata, která jsou aktuálně v módě. Zdůrazňuje rafinované detaily a vysoce kvalitní tkaniny vyjadřující celkovou image této kolekce. Cílem je udržet nejnovější módní trendy. Mezinárodní návrhářský tým navrhne každý rok dvanáct takovýchto kolekcí. Vytváří přirozený, moderní vzhled, který klade důraz na individualitu zákazníka.
TOM TAILOR MEN CASUAL nabízí rozsáhlou kolekci pánského oblečení v cenovém segmentu střední třídy, zaměřené na přírodní, módní trendy mužů ve věku od 20 do 40 let. Oblečení je trendy, ale zároveň ležérní se sportovním vzhledem, který v sobě nese malé, ale elegantní detaily. Hlavními prvky, které tato kolekce tvoří, jsou košile, kalhoty, džíny, bundy a pleteniny.
Kolekce KIDS jde ruku v ruce s módním zaměřením, příjemnými materiály a pohodlnými střihy. Oblečení je koncipováno jak pro malé děti, tak pro starší děti. Produktová řada Tom Tailor BOYS a Tom Tailor GIRLS je pro chlapce a dívky ve věku od osmi do čtrnácti let. Produktová řada Tom Tailor MINI BOYS a Tom Tailor MINI GIRLS je určena pro malé děti ve věku od 18 měsíců do 7 let. Od roku 2010 je k dostání i produktová řada TOM TAILOR BABY pro miminka ve věku 0 až 18 měsíců.
Dalšími úspěšnými kolekcemi, je řada pro mladé do 25 let Tom Tailor Denim a Tom Tailor Polo Team, která se specializuje na oblečení vhodné pro jízdu na koni.

Související články

reklama
reklama
reklama