reklama

Firma KARA je největší česká společnost, která vyrábí koženou a kožešinovou konfekci pro muže a ženy. Její výrobky jsou vysoce kvalitní a oblíbené napříč všemi věkovými kategoriemi. Společnost nabízí sezónní zboží i doplňky dle aktuálních módních trendů.

Historie

Národní podnik KARA byl založen v roce 1948 pod označením Revolučního odborového hnutí ̶ závodní výbor KARA, kožešnický kombinát, s. p. Trutnov, a až do roku 1989 se řadil do kategorie kožešnického a galanterního průmyslu v Československu. Současná značka nese název z roku 1997, kdy byla do obchodního rejstříku zapsána společnost „KARA Trutnov, a.s.“. Mezi její hlavní činnosti patří výroba a prodej kožených a kožešinových oděvů a doplňků pro muže a ženy všech věkových kategorií. Tato velice úspěšná firma se rozrostla za dobu svého působení o řadu poboček v České republice (celkem 34 poboček) a na Slovensku (11 poboček). Nabídka společnosti je velice pestrá a kvalitní, a proto ji zákazníci rádi opětovně vyhledávají. Vyjma koženého oblečení nabízí i boty, rukavice, pásky, peněženky, aktovky a tašky.
Firma převzala v roce 2012 maloobchodní síť prodejen kožené galanterie, cestovních zavazadel a obuvi Galex. Firma Galex byla založena v roce 1964, kdy začaly vznikat první obchůdky s koženou galanterií. Prodejny Galexu se za poslední roky snížily a v současné době jich má firma 10, a nabízí mimo galanterie i obuv a cestovní zavazadla. Celkový počet poboček, které KARA společně s Galexem provozuje, je 55.

O značce

Společnost zaměstnává přibližně 200 zaměstnanců a drží v oblasti kožené galanterie velice vysokou laťku. Kožené bundy se pohybují v rozmezí kolem 5000 až 7000 Kč, což představuje velice solidní cenové rozpětí vzhledem ke kvalitě provedení, materiálu a perfektního střihu. KARA drží sezónní trendy v oblasti módy a poskytuje zákazníkům kožené oděvy v moderním provedení a barvách.
Zákazníci si mohou zakoupit vyjma kožené galanterie perfektně ušité kožené aktovky, kabelky, boty, pásky a rukavice (v několika barevných provedeních).
Pro své stálé zákazníky společnost KARA nabízí členství v KARAKLUB a zákaznickou kartu, na kterou obdrží při nákupu 5% slevu ve všech prodejnách KARA. Dále členové mohou využít slevu 50 % na servisní práce u zakoupených výrobků KARA, které společnost prodává. Členství v klubu je podmíněno jednorázovým nákupem v minimální hodnotě 10 000 Kč. Společnost zřídila na svých webových stránkách prezentaci produktů s cenami, ovšem prozatím není funkční e-shop.
Pro zákazníky společnost poskytuje servis v podobě výměny zakoupeného, nenošeného zboží s originální cenovkou, poprodejní servis, rezervaci zboží, úpravu poutek, popř. jiné úpravy zakoupeného zboží, čistírnu a úschovnu zboží.

Kolekce

Česká firma KARA nabízí zákazníkům jarní, letní, podzimní a zimní kolekci v různých barvách a provedeních. I když kožené výrobky jsou vysoce kvalitní a vydrží i několik sezón intenzivního nošení, je možné si šatník rozšířit o nové kousky v jakoukoli roční dobu a navzájem je kombinovat. Prodávaný sortiment je široký. Zákazník si může zvolit z dámské či pánské kolekce dle střihu či stylu, který se hodí na různé příležitosti. Kožené tašky, boty, pásky a aktovky jsou vhodné do zaměstnání, na procházku či do města, ale také je možné vzít si je na formálnější příležitosti. Kožené bundy a galanterie se hodí na spíše neformální jednání, do zaměstnání nebo jako ležérní styl do města či na menší oslavu.
Prodávaný sortiment KARA nabízí dámskou a pánskou koženou konfekci, textilní bundy a kabátky s kožešinovými lemy a límci, kožešinovou konfekci a vesty v dámské kolekci, dále dámské a pánské velury, kožené rukavice pro dámy a pro pány a jako doplňky také dámské a pánské kožené peněženky. Dámy si mohou vybrat z vkusných kožených kabelek a pánové z kožených aktovek. V neposlední řadě jako sezónní zboží jsou k dostání kožešinové čepice.
Dámské kolekce kožených bund jsou označeny ženskými jmény jako: Aline, Diara, Helena nebo Paris. Velikosti jsou k dostání v rozmezí 36-46 (36-42, 36-46). Kolekce pánských bund jsou označeny mužskými jmény: Dorian, Joe či Natan. Velikosti se pohybují v rozmezí 48-60 (48-58, 50-60).
Materiálem pro výrobu a rukavic je jehnětina a rukavice mají nejčastěji podšívku z kašmíru či vlny. Opasky jsou univerzální velikosti s ozdobnými či s obyčejnými sponami od černého provedení, přes barevné až po béžové a velice světlou realizaci. Aktovky pro pány jsou nabízeny od základních textilních až po kvalitní kožené tašky, které se pohybují v cenové kategorii od 3000 Kč.
U společnosti KARA si vyberou nároční zákazníci, kteří mají rádi kvalitní a moderní oblečení z jemné kůže.

Související články

reklama
reklama
reklama