reklama

Těhotná Meghan se cítila nechráněna ze strany královské rodiny, tvrdí dokumenty

Vévodkyně Meghan, žena britského prince Harryho, se během svého těhotenství údajně necítila dostatečně chráněna královskou rodinou před klepy, které se o ní šířily v britském bulváru. Tak to alespoň vyplývá z dokumentů předložených u soudu ve věci zveřejnění osobního dopisu, který poslala svému otci Thomasi Markleovi.

Vévodkyně Meghan a princ Harry v Maroku
Vévodkyně Meghan a princ Harry v Maroku | Foto: Reuters

Vévodkyně Meghan se soudí s bulvárním deníkem Mail on Sunday a jeho vydavatelem Associated Newspapers Limited (ANL) kvůli tomu, že zveřejnil osobní dopis jejímu otci Thomasi Markleovi ze srpna 2018. Část dopisu deník uveřejnil v únoru 2019, tedy tři měsíce před narozením Archieho Harrisona.

Vévodkyně žaluje vydavatelství kvůli narušení soukromí, porušení ochrany dat a porušení autorských práv. Médiu přitom dopis předal sám Markle.

V žalobě se podle britského deníku The Guardian píše, že vévodkyně "se stala předmětem velkého množství falešných a zničujících článků ze strany britských bulvárních médií, které jí způsobily stres a měly zničující dopad na její psychiku". 

"Její přátelé ji nikdy takto neviděli, a proto se báli o její stav, zvláště když byla těhotná, nebyla pod žádnou institucionální ochranou a navíc se nemohla sama bránit," píšou její právníci. A odkazují tím na přísná pravidla královského dvoru pro styk s novináři a zároveň nedostatek ochrany ze strany tiskového oddělení britské královské rodiny. 

Vévodkyně o rozhovorech přátel s magazínem People netušila

Žalovaný britský bulvár se obhajuje tím, že dopis zveřejnili až poté, co Meghanini přátelé dali rozhovor americkému magazínu People, ve kterém Meghanina otce měli očernit. 

Meghanini právníci na tento argument uvedli, že o tom vévodkyně netušila a byla zklamaná, že jeden z jejích přátel popsal obsah dopisu nepravdivě. 

Vévodkyni právníci v dokumentu také uvádí, že Kensingtonský palác nařídil, aby všichni přátelé a rodina vévodkyně neodpovídali na dotazy novinářů, přestože britské bulvární deníky psaly o Meghan nepravdivé informace. To údajně posílilo šíření lží. "Žalobkyně věří, že právě z těchto důvodů se několik jejích přátel rozhodlo vystoupit anonymně," píší právní zástupci. 

O obsahu dopisu vědělo několik lidí 

Obsah dopisu, který zaslala svému otci Thomasi Markleovi před dvěma lety, vévodkyně údajně probírala s princem Harrym, svou matkou Doriou Raglandovou, jedním kamarádem, oficiální komunikační kanceláří Kensingtonského paláce a svými právními zástupci. Odeslala jej prostřednictvím důvěryhodné služby, aby tak snížila pravděpodobnost, že jej někdo zachytí. 

Vévodkyně prostřednictvím svých právních zástupců také uvedla, že poté co její otec utrpěl srdeční příhodu pár dní před královskou svatbou, mu zkoušela pětkrát volat a poslala mu řadu textových zpráv, které zůstaly bez odpovědi.

Začátkem května londýnský vrchní soud zamítl část žaloby vévodkyně Meghan proti vydavateli bulvárního listu Mail on Sunday. Rozhodl, že deník nenarušil svými články soukromí manželky prince Harryho. 

Soudce také zamítl obvinění bulvárního deníku z toho, že chtěl mezi ní a otcem vyvolat konflikt, že proti ní vede kampaň a že jeho redaktoři jednali nečestně a se špatnými úmysly. Podle něj byla příliš obecná, nedostatečně prezentovaná nebo irelevantní pro jádro soudního řízení. 

Mohlo by vás zajímat: 

Sledujte nejdůležitější okamžiky společného života Meghan a Harryho | Video: Associated Press, Reuters, ITV
reklama
reklama
reklama