reklama

Ničíte životy, píšete chlípné pomluvy. Harry a Meghan končí s britským bulvárem

Britský princ Harry s manželkou Meghan přerušili veškerou spolupráci se čtveřicí britských bulvárních médií. V dopise listům The Sun, Daily Mail, Daily Express a Daily Mirror oznámili, že jim nebudou kvůli jejich "překrouceným, nepravdivým a útočným" článkům poskytovat žádné informace či fotografie.

Harry, Meghan, Archie
Harry, Meghan, Archie | Foto: Reuters

Princ Harry a Meghan v dopise čtyři britské bulvární listy obvinili, že zničily životy jejich známých i zcela cizích lidí jen kvůli tomu, že jim "chlípné pomluvy" zvyšují výnos z reklamy.

"Proto vezměte na vědomí, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu nebudou komunikovat s vaším mediálním domem," stojí v dopise, který otiskla řada dalších britských médií včetně veřejnoprávní stanice BBC.

Cílem není podle manželů vyhnout se kritice nebo cenzurovat zpravodajství. "Média mají plné právo informovat a mít názor na vévodu a vévodkyni ze Sussexu - ať už dobrý, nebo špatný. Nesmí být ale založený na lži," uvedli vnuk britské královny s manželkou.

Princ Harry je po otci, bratrovi Williamovi a jeho třech dětech šestý v následnictví na britský trůn. Na počátku roku oznámil, že se hodlá s manželkou Meghan vzdát role předních členů královské rodiny, osamostatnit se a více se věnovat rodině. Ve službách monarchie pár nepracuje od 1. dubna. Nyní žije v Kalifornii v USA.

Pětatřicetiletý Harry a o tři roky starší Meghan mají dlouhodobě napjaté vztahy s britskými bulvárními médii. V minulosti je obviňovali mimo jiné z toho, že jsou rasistické vůči Meghan, jejíž matka je černoška. Loni v říjnu vévodkyně dokonce podala žalobu na bulvární list Mail on Sunday, který zveřejnil její soukromý dopis.

Princ Harry bulvár viní také z podílu na smrti jeho matky. Princezna Diana zahynula při dopravní nehodě v roce 1997. Její vůz se snažil uniknout bulvárním fotografům. "Ztratil jsem svou matku a nyní přihlížím tomu, jak se moje manželka stává obětí těch samých mocných sil," uvedl Harry loni.

Video: Nejdůležitější okamžiky Harryho a Meghan

Sledujte nejdůležitější okamžiky společného života Meghan a Harryho | Video: Associated Press, Reuters, ITV

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama