reklama

Značka Salomon se specializuje na outdoorové vybavení a oblečení. Zákazníkovi umí poskytnout komplexní vybavení pro pobyt přírodě (v létě i v zimních měsících) a to včetně oblečení, bot, stanu, spacího pytle či batohu. Specializuje se také na výrobu lyžařských bot a bot pro snowboarding.

Historie

V roce 1947 založil François Salomon se svou rodinou (s manželkou a synem) ve francouzském Annency společnost, která vyráběla outdoorové oblečení. V roce 1997 se stala součástí velké skupiny Adidas. V roce 2005 byla společnost prodána finské Amer Sports a vznikla skupina Salomon Group. Ústředí společnosti je v současné době situováno v americkém státě Utah, ve městě Ogden.

O značce

Společnost se specializuje na výrobu a prodej turistického a sportovního vybavení, na běh v přírodě, turistiku, horolezectví, závody ve volné přírodě, lyžování, snowboarding. K těmto sportovním aktivitám prodává zejména obuv, lyžařské boty, oblečení, stany, batohy, doplňky na stanování, pomůcky na lyžování a turistiku. V posledních letech začala vyrábět in-line brusle, kterých si bruslaři velice považují a označují je za jedny z nejkvalitnějších bruslí, které jsou na trhu dostupné.
Salomon byl velice dlouhou dobu partner výrobce lyží Fischer, který využívá vázání Salomon do svých lyžařských modelů, ovšem v roce 2007 podepsal smlouvu se společností Rottefella. Salomon vyrábí mimo jiné vázání Salomon Nordic System (SNS), které používá například společnost ATOMIC, BOTAS nebo Hartjes. Firma nabízí ještě novější vázání SNS Pilot.
Zboží distribuuje do čtyřiceti zemí světa celkem na pěti kontinentech. Dle zaměření se rozčleňuje široké spektrum produktů na Salomon Running, Salomon Racing, Salomon Nordic, Salomon Snowboard, Active Wear, Trail Running.

Kolekce

Společnost je již po několik let špičkou ve vývoji vázání a sjezdových lyžařských bot. Řada SX lyžařských bot představuje jeden z nejlepších modelů své doby a byla uvedena na začátku roku 1980. Následně v roce 1984 byl na trh uveden model SX91, který měl jako jeden z prvních seřízení bot (flex v přední části boty). Pod stejnou společnost jako Salomon spadají i Wilson Sporting Goods (USA), Mavic (Francie), Atomic (Rakousko), Suunto (Finsko), Arc'teryx (Kanada).
Oblečení, bundy, batohy a tašky se ukrývají pod značkou Active Wear. V této kategorii si vyberete outdoorové oblečení do přírody, na procházku, na kempování a stanování. Doplnit jej můžete z řady, která je určena pro lezení, běh či náročnější turistiku. Oblečení je vysoce kvalitní a zakoupit jej může také v nepromokavém provedení či speciálně upravené, aby odvádělo pot z těla pryč a nedocházelo k nastydnutí při extrémním pocení.

Salomon snowboard představuje vybavení, které je určeno speciálně pro snowboardisty. Takové, které je adekvátní na ty nejnáročnější sjezdovky v Alpách nebo v USA. Vybavení je určeno pro muže, ženy a také děti a kolekce nabízí pro zákazníky veškerý komfort, a to od bot a vázání, až po oblečení, helmy a samotné snowboardy.

Obdobně Salomon nabízí také lyžařské boty, vázání a oblečení na sjezdové lyžování pro děti i dospělé. Celá kolekce zákazníkovi poskytne veškerý komfort včetně oblečení, vázání, holí, obuvi, vaků na lyže, batohů a doplňků.

Obuv, kterou si pod touto značkou zakoupíte, se snaží splnit požadavky zákazníka. Do volné přírody je noha v modelech fixována ke kotníku, podrážka má drsnou stopu, aby bylo zamezeno uklouznutí, a boty jsou vyráběny mnohdy v nepromokavé variantě. Běžecké boty jsou naopak lehké, vzdušné a aerodynamické. Stejně je koncipováno veškeré vybavení, které je navrženo velice účelně, pro potřeby zákazníka a dle ověřených návrhů.
Batohy jsou zhotoveny z velice pevného a odolného materiálu, s pevnými popruhy a zády v různých provedeních. Připojena k nim je pláštěnka, popřípadě je možné si ji dokoupit v sekci doplňků.
Veškeré vybavení, které Salomon svým zákazníkům prodává, je velice kvalitní a odolné vůči náročným sportům a outdoorovým aktivitám.

Související články

reklama
reklama
reklama