reklama

Zpověď: Nepodlehnu davové psychóze, dítě prostě nechci

Děti změní život jednou provždy, to je jisté! Ať už se to týká postavy, sexu, vztahu, peněz, trávení volného času - s jejich příchodem na svět je vše rázem jinak. A ne každá žena musí být ochotna svou "přirozenou a nejdůležitější" životní roli akceptovat.

Foto: Isifa/Thinkstock

Děti změní život jednou provždy, to je jisté! Ať už se to týká postavy, sexu, vztahu, peněz, trávení volného času - s jejich příchodem na svět je vše rázem jinak. A ne každá žena musí být ochotna svou "přirozenou a nejdůležitější" životní roli akceptovat.

Narození miminka znamená pro jeho rodiče nepředstavitelný osobnostní přínos, který je ovšem vyvážen citelnými ztrátami na všech frontách. Ty tam jsou milostné hrátky! Sex už nikdy nebude takový jako před porodem - možná nebude ani horší, ale rozhodně bude jiný. Dokud se vám odrostlé děti neodstěhují z bytu, už nikdy na něj nebudete mít dostatek času a soukromí. A postava? Můžete cvičit horem dolem, ale změny budou, s tím se smiřte.

Značné dopady zaznamenají i finance. Podpora na mateřské dovolené představuje směšnou almužnu a je velký rozdíl, když dva lidé vydělávají každý sám na sebe, nebo když jeden člověk vydělává na tři... Volný čas? Ten skoro přestane existovat! Tedy pokud nepovažujete za povznášející klevetění s maminkami na pískovišti.

Julie má jasno

Toho všeho si je velmi dobře vědoma slečna Julie Nisley. Ani ji nenapadne měnit kvůli potomkovi spokojený svobodný život. Pro ni prostě biologické hodiny netikají. "Mít děti je rozhodnutí, na němž se zcela nezbytně musí pár shodovat. Nikdy bych od někoho, kdo děti chce, neočekávala, že pro mne tento sen obětuje. Stejně jako bych já nikdy pro nikoho neobětovala svoji bezdětnost," shrnuje své postoje na britském webu Nokidding.

Chtějí muži děti?

"Když jsem byla na střední škole, hodně děvčat věřilo, že muži děti buď nechtějí, nebo je jim to jedno. To pro mě byla dobrá zpráva, protože jsem od raného věku věděla, že děti nechci. Ve světě dospělých jsem však ke svému zděšení zjistila, že toto přesvědčení o mužích je mýtus," píše Julie. "Stejný scénář se mi opakuje zas a znovu: Seznámím se s milým mužem, někam mě pozve, jdeme na večeři. Zjistíme, že toho máme hodně společného. Vše se dobře vyvíjí. Pak shodí tu bombu: Už se těším na žákovský baseball a plavecké tréninky, až budu mít d*ti!"

V tu chvíli má, chudák, u Julie konečnou... "Veškerá přitažlivost, kterou jsem vůči němu pociťovala, se obrátí v prach a nahradí ji palčivá touha, abych se svými kočkami a zmrzlinou seděla před televizí a dívala se na investigativní Dateline NBC," přiznává.

Bohužel většinou ano!

Lidé z rodu dětných jí často říkají: "Jednoho dne potkáš muže svých snů a s ním rodinu chtít budeš!" Tomu ale Julie nevěří. "Nikdy jsem nebyla natolik naivní, abych si myslela, že se změním. Když slyším to slovo na d, pokaždé se mi obrací žaludek. Jakožto vytížená, bezdětná žena mám na práci lepší věci," krčí rameny.

Samota dívku neláká, ráda by život sdílela - ale jen s mužem. Toho pravého bezdětného moc toužila najít. Sama sebe tedy přesvědčila, že většina mužů děti nechce, ale touhu po nich předstírá, aby se ženám zalíbila. "Nakonec jsem přišla na svůj omyl. Skutečnost se má takto: když muž dá najevo, že ve své budoucnosti vidí děti, buď je opravdu chce, a tedy je mezi námi po všem, nebo se mě prostě jen snaží okouzlit tím, že sází na stereotyp a doufá, že si řečmi o dětech u mě získá body. V takovém případě je neupřímný, a tudíž nehodný mé náklonnosti," říká Julie. "Ještě pořád se přihrbím, kdykoli to slovo na d slyším, ale mám také úlevný a radostný pocit: fakta jsou jasná. Takže vzkazuji všem svobodným mužům, kteří děti chtějí: to slovo na d řekněte! Řekněte ho nahlas, řekněte ho jasně a řekněte ho rychle - ať si můžu vést svůj bezdětný život. Kromě toho, slyšela jsem, že tento týden je Dateline NBC strhující..."

Co si o Julii a jejích názorech myslíte vy, naši čtenáři? Je to podle vás bezcitná potvora? Nebo má neobvyklé názory a záleží pouze na ní, jakou cestu životem si zvolí? Možná byste ji dokonce chtěli někteří v pohodlném životě bez potomků následovat. Pokud ano, můžete svůj názor projevit v anketě či v diskuzi pod článkem. Vaše seriózní příspěvky jsou  samozřejmě vítané i v případě, že vás dívka pořádně popudila...

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Láska? Zapomeňte! Ze ženy dělají matku hormony!

15 šokujících věcí, které jste o svatbě určitě nevěděli!

První dítě měla v 50 letech: Porodila ho z lásky

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama