reklama

Video: Jak je snadné unést dítě?

Šlo by vaše dítě s cizím mužem z hřiště? Sociální experiment dokazuje, že ANO!

Foto: YouTube / Joey Salads

YouTuber Joey Salads se rozhodl, že v parku udělá průzkum, zda jsou děti od svých rodičů dobře poučené, že nemají odcházet s cizími lidmi. Nejprve se domluvil s maminkou, která na ně dohlížela, pak následoval test! Na pomoc si vzal roztomilého bílého pejska...

Často jsme si jistí, že víme, jak naše děti zareagují v nebezpečné situaci, dokonce si troufáme tvrdit, že jsou dostatečně poučené o možném riziku, které na ně číhá, ale omyl! "Každý den je uneseno více než 700 dětí, což je přibližně 250 000 ročně," říká Joey a na závěr videa pokládá otázku: "Jsou tedy vaši potomci dostatečně v bezpečí?"

Sociální experiment

Celý test začíná vždy stejně, Joey přijde za maminkou, která sedí v parku a zeptá se, zda s ním bude její dítě mluvit, když ho osloví nebo uteče pryč. Všechny ženy jsou si stoprocentně jisté, že jejich ratolest poběží okamžitě za nimi.

Na následujícím videu však uvidíte, že unést dítě trvá často jen pár vteřin a všechny maminky, které se zapojily do experimentu, se hodně zmýlily...

První z maminek si je velmi jistá a tvrdí, že se svým dítětem o možném riziku mluví každý den. Joey tedy požádá o svolení, zda může její dceru oslovit a otestovat. Malá dívka se do bílého pejska ihned zamiluje, dokonce mu dá jméno. Když jí Joey řekne, že má doma další štěňátka a rád jí je ukáže, za pár okamžiků s ním odchází, a dokonce se ho chytne za ruku. Zděšený výraz maminky mluví za vše.

Mladý muž si během chvilky získá ještě další dva chlapce, kteří s ním odchází, aby jim ukázal slibovaná štěňátka. Celá situace trvá přibližné půl minuty, tak snadno se nechají děti zlákat roztomilým pejskem jménem Donuts.

Náš tip: Norská a česká výchova. Jak se liší?

Říkáte svým dětem často, že nemají mluvit s cizími lidmi a už vůbec s nimi odcházet?

Jak často dětem vysvětlujete možná rizika vy? Napište nám v diskuzi pod článkem.

zdroj a foto: YouTube / Joey Salads

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

"Měl bys umřít," řekla matka ochrnutému synovi

Proč je skvělé mít velký zadek? Kvůli inteligenci

Jsem obézní. Muži si na sex se mnou nestěžuji
Levínský: Nakažených je až 400 tisíc. Promořování nefunguje, nemocnice ho nepřežijí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama