reklama

Šokující studie: Mozky pedofilů lákají dětské tváře

Mozky pedofilů se od ostatních lidí liší. Jsou "naladěny" tak, aby byly přitahovány k dětským tvářím. Prokázala to studie německých vědců pod vedením Dr. Jorge Ponsetiho z univerzity v Kielu.

Foto: Isifa/Thinkstock

Mozky pedofilů se od ostatních lidí liší. Jsou "naladěny" tak, aby byly přitahovány k dětským tvářím. Prokázala to studie německých vědců pod vedením Dr. Jorge Ponsetiho z univerzity v Kielu.

Nové poznatky publikoval časopis Biology Letters. "Zlomový objev je, že zpracování vjemu lidské tváře u pedofilů je naladěno tak, aby zjistilo prvky mladé, vyvíjející se tváře, kterou oni sexuálně preferují," uvádí.

Oko lahodilo mozku

Studie týmu pod vedením Dr. Ponsetiho srovnávala mozky 56 mužů, z nichž bylo 24 pedofilů. Všichni byli připojeni na snímač impulzů, který registroval mozkovou aktivitu. Poté byly účastníkům pokusu ukazovány fotky dospělých a dětských tváří, chlapců i děvčat.

Doporučujeme: Drsný experiment: Ztratila se mi maminka!

Prokázalo se, že mozky dospělých muži, jenž sexuálně preferují nedospělé jedince, byly více aktivizovány, když jejich majitelé sledovali obrázky dětí.

Láska podle věku, ne podle pohlaví

Poprvé také vyšlo najevo, že rozlišování tváří u lidí je vázáno na věk, který je v tomto případě důležitějším hodnotícím prvkem než pohlaví.

Mozky mužů upřednostňujících dospělé partnery a těch, kterým se líbí děti, se přitom neliší. Neuronová byla aktivována ve stejném místě u všech mužů - rozdíl spočíval pouze v tom, že mozek pedofilů daleko výrazněji stimulovaly rysy nedospělosti v tvářích dětí obojího pohlaví.

Nikdo neví proč

Studie sice odhalila základní mechanismus, jak mozek v tomto případě funguje, ale věda zatím nedokáže vysvětlit, co ho k tomu vede. Odborníci totiž nenašli příčiny, které způsobují, že pedofilové mají odlišné sexuální preference.

Nicméně i tak jde o velký pokrok. Přestože není znám mechanismus působení, samotná diagnostika funguje. Znamená to, že napříště by bylo možné podobnou metodou - sledováním reakcí mozku na fotografie dětí a dospělých - určit nebezpečné sklony k pedofilii u postižených jedinců dříve, než jejich jednání případně vyústí v tragédii.

zdroj: Mirror.co.uk

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Miminko Brianna: Příběh, který otřásl světem

Dítě zvané TO: Chlapec, ze kterého máma udělala otroka

Jak ušetřit za elektřinu: Tipy, které opravdu fungují

 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama