reklama

Miminko Brianna: Příběh, který otřásl světem

Příběh holčičky Brianny patří k nejsmutnějším nejen v historii amerického státu Nové Mexiko, ale celého světa. Pokud máte rádi děti a jste citliví, nečtěte dál. Jde totiž o jeden z nejhorších případů týrání dítěte, který kdy úřady zaznamenaly.

Foto: Isifa/Thinkstock

Příběh holčičky Brianny patří k nejsmutnějším nejen v historii amerického státu Nové Mexiko, ale celého světa. Pokud máte rádi děti a jste citliví, nečtěte dál.

Jde totiž o jeden z nejhorších případů týrání dítěte, který kdy úřady zaznamenaly nejen v historii státu Nové  Mexiko. Policisté, kteří ho vyšetřovali, plakali a soudkyně na něj nezapomněla ani po deseti letech. Nesmyslnost a brutalita činu nemá vysvětlení ani omluvu. Je to jeden z těch případů, kdy si říkáte, že trest smrti má možná své opodstatnění...

Jediná fotka: po smrti

Brianně Mariah Lopez bylo jen šest měsíců, když zemřela pod rukama těch, kteří jí měli poskytovat lásku a zázemí - její vlastní rodiny. Její fotka musela být graficky upravena, aby alespoň pro tisk a veřejnost zmizely všechny modřiny a stopy po kousancích ve tváři.

Čtěte také: Dítě zvané TO. Chlapec, ze kterého máma udělala otroka.

Úřady totiž nenašly fotku, na které by tahle holčička byla zachycena živá, šťastná, hrající si. Jediný snímek Brianny snesitelný pro společnost je ten, na kterém vypadá jako spící panenka. Vyretušované posmrtné foto...

Znásilněná a mučená

Miminko Brianna bylo znásilňováno, bito a mučeno svým vlastním otcem a strýcem po celých šest měsíců svého krátkého života. Na malém tělíčku zůstaly stopy zubů: na obličeji, rukou, nohou, krku, bříšku, zádech. Prostě úplně všude. Některé otisky patřily matce...

Modřiny byly staré i nové. Zelené, hnědé, žluté. Zlomeniny byly zahojené i čerstvé. Bezbranné dítě trpělo nepředstavitelně po celý život. A celá široká rodina věděla, že je miminko týrané. Nikdo z nich však neřekl ani slovo!

Pohřeb holčičky Brianny oplakalo celé město. Lidé na ni nikdy nezapomenou - stejně jako na ni nezapomenou policisté, kteří případ vyšetřovali, sociální pracovníci ani soudce. Žalobkyně Suzanna Martinez má fotku holčičky stále pověšenou ve své kanceláři. Tu fotku, která musela být vyretušovaná. Také detektiv Lindell Wright, který byl první, kdo případ vyšetřoval, má ve své kanceláři portrét holčičky - takové, jak by vypadala, kdyby dostala šanci vyrůst.

Doporučení: Následující video si otevřete v soukromí. Je velmi popisné a diváci se jen těžko brání slzám...

Proč takovou hrůzu vůbec ukazujeme? Protože existuje, a tudíž by o ní lidé měli vědět. Když už pro nic jiného, tak proto, aby dokázali překonat vlastní neochotu a zasáhnout v jiných případech týrání dětí. Protože lhostejnost je stejně strašná jako samotné fyzické násilí...

Jak byste vrahy potrestali vy?

Matka Brianny byla odsouzena k 27 letům vězení. Otec dostal 57 let, strýc 51 let. Babička a další strýc, kteří o utrpení dítěte věděli, byli odsouzeni na 30 dní.

Je to málo, nebo hodně? Co si myslíte o trestech pro lidi, jako byli Briannini nejbližší? A měli by být potrestáni i ti, kteří jen mlčky přihlíželi?

zdroj: momaroo.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Výchova asijských rodičů: Krutost a ponižování!

Kdy je ideální otěhotnět? Ani to nechtějte vědět!

Jak se staví sen: Nový pokoj pro teenagera plný barev


 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama