reklama

Sex po porodu: Jak nezešílet a nerozvést se! Čtěte...

"Připadám si jako na trubec vhodný jen k dodávce genů. Po porodu už žena nemiluje mě, ale výhradně naše mimino! A sex? Darmo mluvit!" Podobně jsou na tom mnozí novopečení tatínkové.

Foto: Isifa/Thinkstock

"Připadám si jako na trubec vhodný jen k dodávce genů. Po porodu už žena nemiluje mě, ale výhradně naše mimino! A sex? Darmo mluvit!" Podobně jsou na tom mnozí novopečení tatínkové.

Novopečené maminky mají totiž opravdu úplně jiné starosti. I ten nejlehčí porod představuje pro jejich tělo obrovský zásah. A i když se rychle vzpamatují, hlava zůstává někde úplně jinde. Ženská sexualita je totiž mnohem složitější než mužská.

Doporučujeme: Sex po porodu. Jde to, ale dře to?

Muž, kterému se po pořádném sexu už pěkných pár týdnů sakra stýská, musí zatnout zuby a vydržet, když se šestinedělí protáhne třeba i na půl roku. Bude-li spěchat, nemusí se dočkat nikdy. K návratu do sexuálního normálu je třeba přistupovat po špičkách, s něhou a trpělivostí. Každý polibek, každé pohlazení, každá drobná pochvala představují schůdek do manželského erotického nebe.

Vítejte v klubu!

Stali jste se i vy členy Klubu sexuálně frustrovaných nešťastníků? Americký sexuální terapeut Ian Kerner nechtěné členství v tomto neatraktivním klubu výstižně definoval ve své nové knize Miminko, nebo manžel? Patříte tam, pokud:

  • co se chtíče týče, jste chladnější než chladnička
  • dříve neuvěřitelný sex je teď neuvěřitelně ubohý
  • dáte přednost spánku před milováním
  • výzva Pojďme na to znamená začátek hádky
  • už vás nebaví být neustále tím, kdo postelové hrátky iniciuje

Začněte klidně hned

S nekoitálními sexuálními praktikami lze přitom začít už v šestinedělí. Mužova něha a mazlení povzbudí libido i sounáležitost, ruce by si však měl hlídat. Nervová zakončení, ústící do poševního vchodu, jsou totiž znecitlivěná porodem a ideálním lékem na to je citlivá ženská masturbace. Žena totiž dokáže díky zpětné vazbě intimní hlazení regulovat, zatímco partner nemusí dobře odhadnout bolestivost svého počínání.

Návrat do fyzického normálu výrazně urychlí procvičování pánevního dna a okolí konečníku, které posílí ochablé svalstvo, rehabilituje nervy i vazy poškozené a slouží i jako prevence před hemeroidy a inkontinencí. A co nenapraví cvičení a masturbace, dotáhnou lubrikanty.

Problém: Prsa a mozek

Sexuální touhu tlumí mimo jiné i hormon prolaktin, který se uvolňuje během kojení. S ňadry je to vůbec problém. Kdysi výsostné manželovo území, původce hravého pokušení a milostné zábavy, se nyní stalo pouhým zdrojem dětské potravy. A produkce mléka při ukradených milostných chvilkách? Ne každý muž ocení vzrušení partnerky, kdy ho zalévá lepkavou mléčnou tekutinou...

Čtěte také: Kojení tatínků: Zvrácenost? Skvělá sexuální praktika?

I když vše psychicky zvládne tatínek, maminka nemusí. Její tělo se proměnilo, a ne k lepšímu. Musí si zvyknout a přijmout za svůj fakt, že mateřství obohacuje natolik, aby dokázalo drobné nedostatky na kráse hravě srovnat.

Nesmí své nové roli ovšem úplně propadnout a zanedbávat partnera. Přestože je novopečená máma emočně vyladěna na miminko a hlavou jí místo erotických hrátek víří spíš celodenní kolotoč péče o domácnost, měla by se cíleně snažit o obnovu partnerského sexuálního života. Čím déle jej totiž bude oddalovat, tím hůře se k němu bude později vracet.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Změní se vám po kojení prsa?

Možná vyhyneme: Reprodukční strategie žen se mění!

Psí pojištění: Záchrana života, nebo vyhozené peníze?

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama