reklama

Potřebujete se zbavit dětí: Jaké máte možnosti?

Hodně záleží na tom, kde bydlíte. Pokud jste Pražáci, bude to pro vás o hodně snadnější. Jestli jste z malé vesničky na Šumavě, jde o problém téměř neřešitelný.

Foto: Isifa/Thinkstock

Hodně záleží na tom, kde bydlíte. Pokud jste Pražáci, bude to pro vás o hodně snadnější. Jestli jste z malé vesničky na Šumavě, jde o problém téměř neřešitelný.

Možností, kam odložit batole v Praze, máte docela dost, a za docela rozumnou cenu. Malá městečka, vesnice a vesničky jsou na tom o hodně hůř.

Zapomenutí rodiče

"Na lidi žijící mimo Prahu se začíná zapomínat a mnohdy již zapomnělo. Jde o místa, kde jede třeba jen jeden autobus ráno a jeden odpoledne. Přitom mateřská školka je dvacet kilometrů daleko, základní škola stejně tak, a rodiče do zaměstnání chodit musí," napsala nám naše čtenářka Gabriela Majerová z Habartova na Sokolovsku.
 
Jaké možnosti mají zapomenutí rodiče v zapomenutých vískách naší země? Mnohdy velmi omezené. Pokud nefunguje babička, připomíná rodinný harmonogram náročný logistický program středně velké firmy.

Ráno odveze táta obě děti z domova cestou do práce. Pak přichází na řadu maminka: z práce se obvykle vrací dřív. Nejdřív vyzvedne starší školačku a odveze ji na gymnastiku, poté rychle pro mladšího syna do školky, zpět na gymnastiku vyzvednout holčičku a potom rychle s oběma dětmi domů vařit večeři! Táta mezitím cestou zpátky z práce nakoupí. A ráno začíná celý kolotoč znovu. Problém je ovšem v tom, že oba rodiče musí mít řidičský průkaz a také potřebují dvě auta do rodiny... Jinak táta tahá nákup v rukou.

Právě pro rodiny na venkově máme zajímavý tip: Adoptujte si vlastní babičku! Sice něco málo zaplatíte, ale možná nakonec získáte vztah na celý život. Jak si pořídit babičku, když žádnou nemáte? Návod najdete ve článku:

Nabízíme babičku k adopci! Záruční lhůta 2 měsíce.

Města jsou na tom lépe

Je to prostě řehole vyvážená tím, že rodina žije v krásné přírodě, případně levně, nebo třeba jen po svém... Velká města mají zcela jiné možnosti - ale také náklady. Jednou z nich jsou mobilní dětské koutky, které nově nabízí společnost Baby Office. "Dětské koutky jsou vhodné všude tam, kde se předpokládá účast rodičů malých dětí jako firemní párty, trhy, jarmarky, veletrhy, přednášky, kongresy," vypočítává možnosti jedna z autorek projektu Hana Krejčí.

Čtěte také: Kam odložit dítě, když hlídání nestíháte?

Nejde o pouhé hlídání dětí, ale o originální a tvůrčí program. Vychází z výtvarných, dramatických, hudebních i tanečních projevů a důraz je při něm kladen na zážitek. Organizátoři si přivezou vlastní vybavení, které zahrnuje vše od pomůcek pro kojení a přebalování, zařízení pro přípravu či ohřev dětských jídel až po výtvarné dílničky či hudební nástroje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Psycholožka radí: Připravte dítě na nástup do školky!

Domácí zvíře zvané Puberťák: Chov, výcvik, krmení

3 nejčastější chyby v sexu, kterých se ženy dopouštějí 

Portál z proslulého mramoru musel čekat na pražském secesním skvostu na znovuobjevení | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama