reklama

Pohádka na víkend: Jak jel pásovec k babičce

Byl jednou jeden pásovec, třeba Eda mu budeme říkat, a ten se rozhodl, že by měl navštívit svoji babičku v dalekých krajích. Tím ovšem jeho problémy teprve začaly...

Foto: Isifa/Thinkstock

Byl jednou jeden pásovec, třeba Eda mu budeme říkat, a ten se rozhodl, že by měl navštívit svoji babičku v dalekých krajích.

Babička totiž na stará kolena prodala krunýř a odstěhovala se do Argentiny. Eda si sbalil kufřík a vydal se na cestu.

Na hranicích samozřejmě musel projít pasovou kontrolou. Postavil se do fronty a když na něj přišla řada, ukázal celníkovi záda. Celník se pozorně podíval a potom povídá: "Tedy já bych řekl, že vám chybí tři pásy!" Eda se úplně vyděsil! Nechal si přinést zrcadlo, kontroloval se zleva i zprava - a byla to pravda. Tři pásy z krunýře prostě chyběly a místo nich měl Eda na zádech růžový proužek!

To je samozřejmě pro pásovce katastrofa. Co kdyby na něj útočila nějaká šelma? Obvykle stačilo, že se Eda schoulil do klubíčka a přes jeho krunýř se nedostal žádný zobák ani drápy. Ale tohle bylo vyloženě nebezpečné. Otočil se na patě a vydal se svoje tři pásy hledat.

Jak tak šel, dumal, kde by je tak asi mohl zapomenout. Nejdříve prohledal celý dům, jestli je nezapomněl ve skříni při ranním oblékání. Prošel několik ulic kolem domu a také se byl podívat na autobusové zastávce. Tam mu řidič autobusu poradil, že pásy rozhodně viděl ve vojenském muzeu u tanku T-675. No tohle! Pásovec se tam hned rozběhl. Vy už asi víte, jak to dopadlo. Tank pásy měl, ale jenom dva a na pásovce byly moc velké. Ještě dostal vynadáno od hlídače, že shodil ocasem vázičku u pokladny.

Z muzea běžel pásovec do obchodního domu, prý tam mají pásy u pokladen. Než si stihl pásy prohlédnout, ozvalo se z fronty u pokladny: "A nezapomeňte si zapnout v autě pásy." No tohle? Někdo má v autě moje pásy, myslel si Eda a běžel na parkoviště. Nic, co by se mu hodilo tam ale nenašel. Postával tam jen vrátný a ten povídá: "Aby vám je tak odvezl pásový přepravník!"

Eda už byl celý vyděšený. Poslal raději babičce do Argentiny telegram, že se ještě zdrží. Zatímco si prohlížel na letišti pásový přepravník, radil mu jeden letištní technik, aby se zaletěl podívat do Pasova nebo do Passadeny.

Pásovci z toho šla hlava kolem. Odpoledne už byl tak vystresovaný, že ho rozbolely zuby. A to není žádná legrace, protože pásovec devítipásý může mít až 100 zubů! Vážně.

Nakonec nechal hledání a vydal se ke svému zubaři. Zubař prohlédl pásovci celou tlamu, ukázal mu správné čištění zubů a dal mu obrázek za statečnost. Pásovec poděkoval a jak se na odchodu otočil k zubaři zády, zubař vykřikl: Propána! Vy máte pásový opar!

A opravdu. Ten růžový pruh nebyl nic jiného. Pásovec dostal léky, do týdne bylo všechno v pořádku a jestli se neztratil na letišti (to by byla rána pod pás) bude teď jistě už u babičky v Argentině!

Nejkrásnější pohádky můžete poslouchat online ZDE!

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama