reklama
 

Pohádka na víkend: V lese se neječí!

Jednou si průvodčí Jeřábek posunul čepici trochu do týla a v tom se to stalo. Jak vystoupil na schůdek vagonu a dal píšťalku k puse, zvedl se vítr a čepice udělala kotrmelec do vzduchu.

Foto: Isifa/Thinkstock

Jednou si průvodčí Jeřábek posunul čepici trochu do týla a v tom se to stalo. Jak vystoupil na schůdek vagonu a dal píšťalku k puse, zvedl se vítr a čepice udělala kotrmelec do vzduchu.

To už se ale ozval táhlý hvizd, mašina zabrala a čepice se vznášela nad nástupištěm Krásné Lhoty.

"Moje čepice!" volal Jeřábek a všichni na zastávce zvedli hlavy. Čepice se zatočila nad střechou a vydala se s větrem do letních polí. A pan Jeřábek? Ten se nemohl honit za čepicí, musel přece vybírat lístky a říkat: "Tak kam to bude mladý pane? Do Vrchlabí? No to se tedy projedete, hlavně si nezapomeňte přestoupit v Kunčicích."

Zatím se nad polem otočil vzduch a čepice zamířila od Krásné Lhoty k lesu. Jezevec Eda si vykračoval na čmuchanou a vůbec netušil, že za chvilku už půjde v čepici.

"Jej!" vypískl Eda, když se kolem něj udělala tma.

"Jej!" vypískla kuna Bedřiška, když se před ní u stromu zčista jasna zjevil Eda v modré čepici. A pak zařvala ještě: "Jéééééj! Honí mě velká modrá čepicéééééé!" a utíkala křovisky co jí tlapičky stačily. Eda zavrtěl hlavou, stulil se pod čepici a usnul.

Zatímco Eda spal, lesem si vykračovali pan Nákolník s malým Jirkou. Vydali se hledat houby, ale nic kloudného zatím nenašli. Ještě se mrknou do křoví u břízek a půjdou zpátky na vlak.

Jirka se mračí, protože se těšil na smaženici. Teď má v košíčku jen svojí kšiltovku. Bouchá klackem do listí a sakruje. V tom se klacek vzpříčí v kořenech, Jirka ještě krok, zakopne a letí přes klacek do roští.

"Aaaauuuuuuu!" ječí Jirka v roští. "Auuuuuuuuu!" ječí jezevec Eda a vyrazí z pod čepice, na kterou si Jirka sedl. "Aaaaaaaaaaaaa!" ječí Jirka, když na něj z křoví vyrazí Eda.

Pan Nákolník dojde akorát včas, aby zahlédl Edův kožich. "V lese se neječí!" přísně broukne a nasadí Jirkovi na hlavu modrou čepici.

Ten den vyjeli z Krásné Lhoty hned dva průvodčí v modré čepici. Pan Jeřábek si totiž už stihl nafasovat novou. V Páskově Jirka s tátou vystoupili, zamávali panu Jeřábkovi a šli na trh. Koupit houby do košíčku. To bude stará Blažková koukat. Ta vždycky tvrdí, že nerostou.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama