reklama

Plastika: Co si ženy po porodu nechávají upravovat?

Vymodelovat prsa, sešít a vypnout bříško, vysát tuk, zmenšit vaginu. Některé ženy do své původní předporodní podoby investují nemalé částky...

Foto: Thinkstock

Vymodelovat prsa, sešít a vypnout bříško, vysát tuk nebo třeba zmenšit vaginu. Některé ženy do své původní předporodní podoby investují nemalé částky.

Ženy navštěvují kliniky plastické chirurgie z různých pohnutek. Matky po porodu nejčastěji trápí změny postavy, které se nedaří nijak napravit. Mnohdy je s nimi spojený i nějaký zdravotní handicap. Pod povislým břichem či prsy vzniká v létě nepříjemný ekzém, od těžkých prsů bolí záda, rozestouplé břišní svaly se špatně ovládají a mohou dokonce způsobovat zažívací obtíže.

Prsa až v suterénu...

Jsou ženy, které těhotenství nijak nepoznamená. Jiné zase změní velmi výrazně, a bohužel ne k lepšímu. Nejčastěji dochází ke zmenšení mléčné žlázy a poklesu prsů. Proto jsou také jejich úpravy - zejména zvětšení nebo modelace - nejpočetnější. Kliniky zaměřené na plastickou chirurgii shodně uvádějí, že ženy si nejčastěji nechávají prsa zvětšit pomocí silikonových implantátů, přičemž to jejich peněženku obere minimálně o 60 000 korun.

Doporučujeme: Kuriózní plastiky: Bez pupíku a bez bradavek

Pokud máte velká a těžká prsa, která se po porodu zmenšila a kvůli tíze i výrazně poklesla, nebude vám ale pouhý implantát stačit. "Pouhé implantační řešení spadlá prsa nevyřeší. Jakmile bradavka poklesne pod linii podprsní rýhy, je nutná modelace, která v tomto případě docílí ideálního tvaru prsů," vysvětluje Jiří Paděra z Perfect Clinic.

Jak umí pomocí plastická chirurgie?

 

Když je v břiše díra

Druhým nejrozšířenějším problémem, který v rozdílné míře potká skoro každou maminku, je rozestup břišních svalů. Z původní mezírky může vzniknout díra o šířce až 10 cm!
 
Jak to poznáte? "Když vleže zvednete natažené nohy nad podložku, můžete uprostřed břicha pozorovat různě velké vyklenutí. To je onen rozestup neboli diastaza. Malé rozestupy není třeba operačně řešit. Pokud ale ženě působí obtíže, lhostejno zda zdravotní či estetické, je na místě zpevňovací operace, která spočívá v sešití pochev přímých svalů břišních," popisuje MUDr. Zdeněk Pros z Perfect Clinic.

Čtěte také: Plastika už ve třinácti letech? Důvodem byla šikana

Na klinikách plastické chirurgie nesešívají jen rozestouplé břišní svaly. Dokážou také zbavit bříško tuku a přebytečné kůže. Jizva po takovém zákroku sice není malá (záleží na velikosti zákroku), ale obvykle je uložena v podbřišku, případně je vedena jen kolem pupku, takže se schová se i do nižších kalhotek.

"Plastika stěny břišní není však vhodná před plánovaným těhotenstvím, protože jizva po ní může působit obtíže v průběhu těhotenství, Její tkáň totiž není elastická a jizva se nedokáže natáhnout jako ostatní kůže," upozorňuje Zdeněk Pros. 

Z velké na malou

Ženy po porodu si nechávají také upravovat vaginu - zejména jde o zúžení pro lepší pocit při sexu. Při takových operacích kliniky plastické chirurgie spolupracují s gynekology. V ČR však o tento typ operací však není zatím tak velký zájem.

zdroj: Perfect Clinic, Laderma, Esthé

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak bezbolestně přestat kojit? Pomůže zelí v podprsence

Narodila se jako mořská panna, lékaři jí vrátili nohy

Jak se zbavit zápachu z ledničky? Mletou kávou a rýží

reklama
reklama
reklama