reklama

Kuriózní plastiky: Bez pupíku a bez bradavek

Poměrně vysoké množství - asi 15 % potenciálních klientů musí plastičtí chirurgové odmítnout kvůli nereálným požadavkům. Jiní zase dostanou to, co ani nechtěli...

Foto: Profimedia.cz

Poměrně vysoké množství - asi 15 % potenciálních klientů musí plastičtí chirurgové odmítnout kvůli nereálným požadavkům. Jiní zase dostanou to, co ani nechtěli...

"Nedávno za mnou přišel pacient s fotkou zpěváka Justina Biebera a s požadavkem, že by chtěl vypadat jako on. Jen dodávám, že zatímco Justinovi je tuším 18, tomuto pánovi bylo zhruba 50 let. Pochopitelně jsem ho musel odmítnout," vzpomíná s úsměvem  plastický chirurg MUDr. Lukáš Frajer z Perfect Clinic.

Plastika bez jizev neexistuje

Pacientů plastické chirurgie s požadavky vzdálenými realitě je dost. "Obvykle se nám v rámci konzultace podaří jim jejich požadavky vymluvit. Ve většině případů jde totiž o lidi, kteří jsou celkově nespokojení se svým životem a ani sebelepší plastická operace by jim nepomohla. Spíš jim doporučuji začít změnou v přístupu k životu," konstatuje  doktor Frajer.  Podle něj se dokonce může jednat i o dysmorfofobický syndrom, což je druh neurózy, vyznačující se nespokojeností až nenávistí k vlastním tělesným proporcím.

Doporučujeme: Plastika ženských genitálií: Móda, nebo nutnost?

Lékaři Perfect Clinic odmítají i požadavky mužů na zvětšení penisu. Klinika totiž tento typ operace vůbec neprovádí s ohledem na velkou rizikovost zákroku.

Nereálné jsou také požadavky na zákroky bez následných jizev. Díky stále dokonalejším metodám i zkušenostem lékařů se je sice daří neustále zmenšovat a schovávat, ovšem odstranit beze zbytku nikoliv. Jizvy se ukrývají do vlasů, ušních záhybů, podprsních rýh, vnitřních stran stehen či paží, ale i do sliznic a pigmentovaných částí těla nebo alespoň intimních zón skrytých prádlem.

Břicho bez pupíku, prsa bez bradavek

Trojnásobnou maminku, 35letou Zdeňku, velmi překvapilo, když se jí lékař ptal, jestli si chce po operaci břicha ponechat pupík. "Bez pupíku by to vypadalo, jako kdybych se nikdy nenarodila. Opravdu zvláštní představa," odmítla návrh operatéra. A tak se dočkala společně s plochým bříškem i pupíku. 

V jakých případech, a proč vůbec plastičtí chirurgové pupík někdy ženám odstraní: 

"Při operaci pupík znovu netvoříme, jen ho na stopce přeneseme, což někdy nebývá u starších nebo obézních lidí žádoucí. Hluboko posazený pupík je problém z hlediska hygieny, tak proč ho recyklovat, vysvětluje vedoucí lékař Perfect Clinic MUDr. Roman Kufa. Vše je ale na rozhodnutí pacienta.  

Náš tip: Plastika prsou zadarmo? Jen když trpíte

Při rekonstrukci prsu (po odstranění např. kvůli nádori) zase ženy nemají bradavku. Té se dočkají až při případné další plastické operaci a pokud ji touží barevně sladit s druhým prsem, ještě přijde na řadu tetování.

Co čekat od silikonů? 

Jestliže lékaři provádí modelaci prsou, při níž se současně poprsí i zmenšuje, redukuje se také část mléčné žlázy. Pak ovšem nelze předem zaručit, že v budoucnu bude žena moci kojit.

Zato s poprsím zvětšeným silikonovými implantáty toto riziko odpadá. "S implantáty se kojit dá. Řada mých pacientek kojila třeba i rok a půl," uvádí druhý vedoucí lékař kliniky plastické chirurgie MUDr. Zdeněk Pros.

Vyvrací také řadu mýtů, které o silikonech panují. Nepískají v letadle, lze se s nimi potápět i klasicky saunovat (infrasauna se však nedoporučuje), a ani rozsáhlými studiemi nebyla prokázána souvislost se zvýšeným výskytem rakoviny prsu. Silikony bez vady po výrobní stránce samy o sobě prasknout nemohou, jejich poškození může mít na svědomí jen velmi silný a prudký náraz, který současně deformuje hrudník (autonehoda) anebo průnik ostrého předmětu. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  

Plastika pro muže: Menší prsa, větší penis 

Kožní znaménka: Zbavte se jich i bez řezání

Velký horoskop na květen: Co vás čeká v měsíci lásky?

 

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama